جانشین پلیس راهور پایتخت گفت: با اجرای طرح انضباط بخشی تردد موتورسواران روزانه بیش از هزار موتورسیکلت متخلف توقیف ساعتی می‌شوند.

به گزارش مرور نیوز، با آغاز طرح انضباط بخشی موتورسواران در شهر تهران روزانه بیش از هزار موتورسیکلت متخلف توقیف ساعتی می شوند.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای منظم و دقیق طرح انضباط بخشی تردد موتورسواران در پایتخت و توقیف بیش از چهار هزار موتورسیکلت متخلف از آغاز اجرای طرح و کشف 4 دستگاه موتورسیکلت سرقتی خبر داد.

 سرهنگ موسوی پور در خصوص اجرای طرح انضباط بخشی تردد موتورسواران در سطح معابر شهر تهران گفت: همکاران بنده در پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای اجرای این طرح که از روز شنبه در 100 نقطه از شهر تهران آغاز شده است روزانه بیش از هزار دستگاه موتورسیکلت متخلف را متوقف کرده و در محل های از پیش تعیین شده به صورت ساعتی توقیف می‌کنند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: این طرح در تمامی مناطق ، بزرگراهها و خطوط ویژه اجرا شده و تخلفات موتورسواران طبق مقررات اعمال قانون شده و پس از پایان مدت زمان توقیف چنانچه از نظر قضایی و سرقت مشکل و موردی نداشتند تحویل متصرف و مالک آنها در همان محل می شود.

سرهنگ موسوی پور گفت : در مدت سه روز از آغاز طرح تنها 25 دستگاه موتورسیکلت به وسیله کفی به پارکینگ منتقل شدند و دلیل آن هم عدم مراجعه راکبین موتورسیکلت به محل توقیف و یا نقص مدارک بوده است‌.

وی ادامه داد : با آغاز طرح انضباط بخشی موتورسواران در شهر تهران 4 دستگاه موتورسیکلت سرقتی توسط عوامل راهور کشف شده است که 1 مورد آن به همراه سارق بوده که تحویل عوامل انتظامی شد.

وی افزود: راکبین موتورسیکلتی که پس از طی ساعات توقیف 12 ساعته جهت تحویل گرفتن موتورسیکلت خود مراجعه می کنند باید مدارک کامل شامل کارت موتور ، گواهینامه و بیمه نامه معتبر ارائه کرده تا نسبت به تحویل موتورسیکلت به انها اقدام شود.

سرهنگ موسوی پور بیان داشت: راکبینی که پس از مدت توقیف 12 ساعته جهت تحویل موتورسیکلت توقیفی خود مراجعه نکنند موتور آنها از طریق کفی به پارکینگ منتقل می گردد و این افراد باید جهت ترخیص موتورسیکلت خود برابر مقرراتی که ستاد ترخیص اعلام کرده است با ارایه مدارک هویتی و مالکیتی و تسویه حساب دیون دولتی ، اقدام نمایند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص تفاوت این طرح با طرح موتوریار اذعان داشت : در آن طرح راکب موتورسیکلت در تقاطع ها ، میادین و معابر و محل تخلف و با پوشیدن کاور مخصوص کنار همکاران بنده در بحث آموزش و مباحث ترافیکی حضور داشتند و به راکبین دیگر در خصوص تخلفات تذکر می دادند و آن طرح فرآیند دیگری را طی می کرد و برابر دستور مراجع و مقام قضایی به نوعی از مجازات های جایگزین استفاده می شد ولی در طرح انضباط بخشی موتورسواران دیگر این اتفاق نمی افتد.

وی در خصوص عمده تخلفاتی که پلیس در این طرح با آنها برخورد می کند گفت : عبور از چراغ قرمز ، حرکات مخاطره آمیز ، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور ، عبور از پیاده رو ، عبور از خط ویژه ،تخلفات پلاک، مخدوشی پوشش پلاک و فاقد پلاک ، حمل بارهای نامتعارف ، رانندگی بانوان و فاقدین گواهینامه موتورسیکلت ، رانندگی بدون مدارک ( کارت بیمه و گواهینامه) ، ایجاد آلودگی صوتی و صداهای ناهنجار از جمله مواردی است که با آن برخورد خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز