رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سه تن که با سوءاستفاده از افزایش قیمت‌ها در بازار برنج اقدام به فروش ۳۳ تن برنج تقلبی و غیربهداشتی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ جلیل موقوفه ای در حاشیه دستگیری این افراد گفت: مدتی قبل و به دنبال در پی دریافت خبری مبنی بر فروش برنج های غیر بهداشتی و تقلبی در بازار فروش برنج، تیمی از ماموران کلانتری یافت آباد رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با بیان اینکه در بررسی های اولیه مشخص شد خبر دریافتی صحت دارد و مالکان سه فروشگاه توزیع عمده برنج اقدام به فروش برنج های تقلبی و غیر بهداشتی کرده‌اند، گفت: این افراد با سواستفاده از افزایش قیمت ها در بازار برنج سعی در فروش برنج های تقلبی و غیربهداشتی به مردم داشتند و با خرید برنج های تنظیم بازار پاکستانی از فروشگاه های زنجیره ای و نگهداری در مکان های غیر بهداشتی آن ها را در بسته بندی جدید با قیمت های بالاتر از ارزش واقعی به بازار مصرف عرضه کرده بودند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه با هماهنگی قضائی هر سه متهم دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت: در بررسی  از این سه فروشگاه ۳۳ تن برنج تقلبی و غیر بهداشتی نیز کشف و ضبط شد.

به گفته موقوفه‌ای کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال محاسبه کرده اند و  متهمان برای  سیر مراحل قانونی در اختیار  مرجع قضائی قرار گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز