فرمانده انتظامی پایتخت گفت:امروز هیچ اراذل بنامی در پایتخت نداریم چرا که به واسطه اجرای طرح‌های پلیس، دیگر اراذل و اوباش جرأت خودنمایی و عرض اندام ندارند.

به گزارش مرور نیوز، سردار رحیمی با اشاره به اجرای طرح رعد با رویکرد برخورد با مجرمان و سارقان در سطح کلانتری های پایتخت، بیان داشت: با اجرای این طرح هر کلانتری باید حوزه استحفاظی خود را از لوث جرائمی همچون سرقت، خرده فروشان مواد مخدر و... پاک کند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: طرح کاشف پلیس آگاهی در حقیقت تکمیل کننده طرح رعد است و در این طرح با مجرمان سابقه دار، حرفه ای و باندی برخورد می شود.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در تعاقب این طرح ها، طرح اقتدار به منظور برخورد مقتدرانه با برهم زنندگان امنیت و آرامش جامعه اجرا می شود، گفت: در طرح اقتدار تلاش ما بر این است که عرصه را بر اراذل و اوباش تنگ کنیم و اجازه جولان و گردنکشی را از آن ها سلب نماییم.

وی افزود: با اجرای این طرح ها امروز هیچ اراذل بنامی در پایتخت نداریم چرا که به واسطه اجرای این طرح ها دیگر اراذل و اوباش جرات خود نمایی و عرض اندام ندارند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای طرح ظفر توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر، خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح با باند ها، خرده فروشان مواد مخدر مقابله و در راستای جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهر اقدامات شایانی انجام شده است به گونه ای که امروز در بسیاری از مناطق تهران از جمله شوش، مولوی و هرندی به ندرت شاهد تجمع معتادین متجاهر هستیم.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه در بحث مقابله با معتادین متجاهر تنها پلیس و دستگاه قضا پای کار است، با انتقاد از عدم همکاری سایر سازمان ها و نهاد ها، گفت: اگر دیگر سازمان ها و نهاد ها در این زمینه پای کار می آمدند به طور حتم شاهد اتفاقات بسیار تاثیرگذاری در حوزه برخورد با معتادین بودیم.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه حضور ارزشمند قاضی القضات حجت الاسلام محسنی اژه ای، روحیه ی مضاعفی به ما بخشید، عنوان داشت: در طول 11 ماهه سال جاری، حدود 12 میلیون تماس با سامانه 110 پایتخت انجام شده است و بطور میانگین روزانه 12 هزار نفر به مراکز انتظامی در پایتخت مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه در سال جاری بالغ بر 2080 باند اعم از سارقین، قاچاقچیان توسط پلیس های تخصصی متلاشی شدند افزود: بالغ بر 73درصد از سرقت ها کشف و در بسیاری از موارد اموال سرقتی کشف شده تحویل صاحبان آنان شد.

سردار رحیمی با اشاره به تاثیر به سزای مراکز مشاوره و مددکاری در کاهش ارجاع پرونده های تشکیل شده در کلانتری ها به مراجع قضایی و جلوگیری از اطاله دادرسی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 82 درصد از پرونده های تشکیل شده در کلانتری ها توسط کارشناسان ما در مراکز مشاوره و مددکاری به صلح و سازش ختم می شوند.

وی افزود: تنها در حوزه مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون نزدیک 20 تن انواع و اقسام مواد مخدر در تهران بزرگ کشف شده است.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه امروز تعامل بین دستگاه قضا و پلیس در تهران بزرگ تعاملی خوب و سازنده است، با اشاره به ماده 11 قانون کاهش مجازات های حبس تعزیری و سرقت های زیر 20 میلیون تومان گفت: بالغ بر 70 درصد جرائم ما، جرائم خرد هستند که این کار ما را بسیار سخت می کند؛ چرا که مجرمان بلافاصله آزاد می شوند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با انتقاد از عدم هماهنگی بین جرم و مجازات بیان داشت: وقاحت و جسارت مجرمان موید این موضوع است که پایین بودن هزینه جرم موجب می شود که مجرمان به راحتی مرتکب جرم شوند که باید در این زمینه تدبیر لازم بعمل آید.

سردار رحیمی با اشاره به طرح حبس زدایی و اینکه این طرح می تواند نتایج خوبی را به دنبال داشته باشد، گفت: درخواست ما این است که این موضوع به مجرمان سابقه دار تسری پیدا نکند و قبل از رها سازی مجرمان از زندان اطلاعات آنان به پلیس داده شود.

وی افزود: برخورد قاطع و قانونی با مجرمین حرفه ای لازم است تا این مجرمان جسور نشده و مرتکب تکرار جرم نشوند.

فرمانده انتظامی پایتخت خاطرنشان کرد:ارتباط الکترونیکی بین پلیس و دستگاه قضا بسیار ضروری و لازم است که متاسفانه این موضوع در حد مطلوب تحقق پیدا نکرده است.

وی با قدردانی از حضور حجت الاسلام محسنی اژه ای در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ،اظهار داشت: بحمدلله با آمدن حجت الاسلام محسنی اژه ای به عنوان قاضی القضات، در همه زمینه ها نگاه، نگاه منطقی، واقع بینانه، کارشناسانه و عالمانه است و مطمئنیم قوه قضائیه با این مدیریت عالی اقدامات اثر گذاری را در جامعه ایجاد خواهد کرد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: باور و اعتقاد ما بر این است که اگر تعامل و اتحاد درست و سازنده ای بین پلیس و دستگاه قضا ایجاد شود شاهد ارتقا بیش از پیش امنیت و آرامش در سطح کشور خواهیم بود.

سردار رحیمی با قدردانی از رئیس دادگستری، دادستان و قضات تهران به واسطه همکاری خوب و بی نظیرآنان با پلیس، عنوان داشت: بیش از 4 سال است که با نگاهی کارشناسانه و عمیق مسائل و مشکلات و معضلات تهران در حوزه اجتماعی و انتظامی رصد و متناسب با این موضوعات طرح های مختلفی در سطح تهران بزرگ اجرا می شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز