رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وضعیت جوی کشور تا روز پنجشنبه (۱۲ اسفند ماه) خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وضعیت جوی کشور تا روز پنجشنبه (۱۲ اسفند ماه) اظهار کرد: سه‌شنبه در خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان، شرق هرمزگان و کرمان رگبار پراکنده گاهی رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می‌شود. در نیمه غربی کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. چهارشنبه (۱۱ اسفند ماه) فقط در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق آسمان صاف خواهد بود. 

وی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی از اواخر هفته ادامه داد: پنج شنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در نوار غربی کشور، غرب اصفهان و فارس، شمال نوشهر و بتدریج دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ می‌دهد که در ارتفاعات بارش به صورت برف است. بارش در جنوب آذربایجان غربی، شرق لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهار محال و بختیاری و غرب اصفهان شدت خواهد داشت. جمعه( ۱۳ اسفند ماه) گستره فعالیت سامانه کل کشور به جز سیستان و بلوچستان و هرمزگان را در بر خواهد گرفت. در استان‌های چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب اصفهان رگبارو رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. بعداز ظهر جمعه بارش در نوار غربی کشور کاهش می یابد و در اواخر وقت این سامانه از شمال شرق کشور خارج می شود.

ضیاییان اضافه کرد: شنبه( ۱۴ اسفند ماه) با گذر موج تراز میانی جو از نیمه شمالی کشور در سواحل دریای خزر، شمال غرب منطقه خراسان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده گاهی وزش باد قابل انتظار است.

وی در پایان ضمن اشاره به افزایش دما در استان‌های ساحلی طی روزهای پایانی هفته گفت: همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه افزایش محسوس دما همراه با وزش باد شدید در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و جمعه کاهش دما در این مناطق رخ خواهد داد. همچنین در روز جمعه در غالب مناطق کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. خلیج فارس طی امروز و دریای خزر در روز جمعه مواج هستند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تشریح وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۶ بهمن ماه) نیمه ابری در بعضی ساعات غبار محلی بتدریج ابری گاهی وزش باد  با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۱۲ اسفند ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد و با بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: امروز (۲۵ بهمن‌ماه) شهرکرد با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد و فردا (۱۱ اسفندماه) شهرکرد با کمینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان لقب می‌گیرد و امروز بندرعباس با بیشینه دمای ۲۶ درجه و فردا( ۱۱ اسفند ماه) بندرعباس با بیشینه دمای ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز