عضو شورای شهر تهران گفت: در برخی موارد دستفروشان در مقابل ماموران سد معبر مقاومت می‌کنند و این امر موجب برخورد فیزیکی با آنان می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، مهدی بابایی نایب‌رئیس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران در خصوص معضل سدمعبر دستفروشان در معابر شهر در روزهای پایانی سال گفت: اخیرا شرکت ساماندهی مشاغل به این موضوع ورود کرده است.

وی با  اشاره به برخی مناطق مانند چهارراه ولیعصر و میدان هفت‌تیر که دستفروشان در طول سال هم در آن به صورت کلونی فعالیت می‌کنند، افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که سازمان مربوطه انجام داده، قرار است بازارچه‌هایی را برای ساماندهی دستفروشان فراهم کند. 

به گفته بابایی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم، صرفا بابرخوردهای سلبی نمی‌توان مانعی برای کسب درآمد دستفروشان ایجاد کرد.

همچنین این عضو شورای شهر درمورد برخورد‌های فیزیکی که بین دستفروشان و برخی ماموران سد معبر صورت می‌گیرد، ادامه داد: مسئولیت رفع سد معبر با شهرداری است و از آنجایی که دستفروشان برای جمع‌آوری بساط خود در مقابل ماموران سدمعبر مقاومت می‌کنند، گاهی منجر به برخورد‌های فیزیکی‌ بین آنان می‌شود، که این امر بعضا اجتناب‌ناپذیر است.

بابایی به دوره‌های آموزشی که برای ماموران سد معبر برای برخورد با دستفروشان برگزار می‌شود، اشاره و عنوان کرد:‌ علاوه بر برگزاری این دوره‌ها، برای مقابله و  برخورد با چنین مواردی، افرادی با عنوان معبربان برای نظارت بر عملکرد ماموران سد معبر در سطح شهر فعالیت می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز