رئیس سازمان زندان ها گفت: در حال حاضر ۵۵۰۰ محکوم در کشور تحت نظارت الکترونیکی از طریق استفاده از پابند الکترونیکی قرار دارند که تا پایان سال به ۲ برابر افزایش می یابد.

به گزارش مرور نیوز، غلامعلی محمدی ضمن اشاره به تأکیدات رئیس دستگاه قضا مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها اظهار کرد: با توجه به جز ۳ بند «ت» و بند «د» ماده ۱۱۳ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، ماده ۶۲ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۲ دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها با تدابیر صورت گرفته در سه ماه اخیر جهت تأمین پابندهای الکترونیکی، اقدامات لازم مبنی بر اجرای کلیه احکام صادره محاکم قضائی با تأمین پابندهای الکترونیکی آغاز و در حال حاضر نیاز کلیه دادگستری‌های سراسر کشور در این زمینه بر طرف شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: این سازمان آمادگی دارد تا در اجرای آرای جدید مجازات‌های جایگزین حبس تحت نظارت سامانه‌های الکترونیک موضوع ماده ۶۲ قانون مجازات اسلامی، اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۵ هزار و ۵۰۰ محکوم در کشور تحت نظارت الکترونیکی از طریق استفاده از پابند قرار دارند، خاطر نشان کرد: حدود یک هزار پابند نیز جهت اجرای حکم توزیع شده است و با توجه به روند تولید پابندهای الکترونیکی پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری این ظرفیت به میزان دو برابر یعنی به میزان ۱۱ هزار عدد افزایش یابد.

محمدی گفت: با توجه به توافق صورت گرفته با قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، در نیمه اول سال آینده نیز تعداد ۱۵ هزار پابند الکترونیکی تحویل سازمان زندان‌ها خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز