فرمانده انتظامی کل کشور، با عنوان این مطلب که توقیف موتورسیکلت‌ها به حداقل برسد، گفت: آنهایی که تخلف می‌کنند، غیرمجاز هستند و حکم قضائی دارد، توقیف شود.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین اشتری صبح سه شنبه در همایش سراسری و نشست تخصصی رؤسای پلیس راهور و راه، افزود: تغییر در ساختار ناجا منشأ خیر و برکت و تغییر در انتظامی کل کشور است.

اشتری گفت: بحث نقاط حادثه خیز، دوربین‌ها، نصب سامانه سپهتن بر روی کامیون‌ها و تریلرها از جمله مواردی است که با وزارت راه و شهرسازی مکاتباتی صورت گرفت و جلساتی با وزیر تشکیل شد تا اقدامات لازم در این حوزه‌ها انجام شود.

وی افزود: امیدواریم در دولت مردمی ولایی و انقلابی سیزدهم، مشکلات به زمین مانده پرداخته شود.

اشتری افزود: یکی از خدمات ناجا بحث کنترل ترددها است، ارتقا فرهنگ ترافیکی، برداشتن موانعی که کاهش جان باختگان جاده‌ای را به همراه دارد از دیگر خدمات و اهداف ما است.

وی ادامه داد: برای ارتقا خدمت باید نقشه راه داشته باشیم و برنامه ریزی کنیم که البته سهم دستگاه برای این مهم مشخص است.

فرمانده انتظامی کل کشور با اشاره با خودرو و موتورسیکلت‌های رسوبی در پارکینگ‌ها، گفت: در این زمینه کار جهادی شده است و چند صد هزار خودرو و موتورسیکلت ترخیص شده اند.

به گفته وی، هر استانی که بیشترین ترخیص خودرو و موتورسیکلت را داشته باشد حتماً تقدیر می‌شود.

اشتری خاطرنشان کرد: توقیف موتورسیکلت‌ها به حداقل برسد، آنهایی که تخلف می‌کنند، غیرمجاز هستند و حکم قضائی دارد توقیف شود باقی را ارشاد کنیم.

فرمانده انتظامی کل کشور با اشاره به طرح انضباط بخشی موتورسیکلت در تهران، گفت: این طرح برای نظم و انضباط بخشی است نه اذیت کردن مردم چراکه خود شهروندان هم از ما بابت این طرح تشکر کرده اند.

وی ادامه داد: امروزه بیش از ۲۰ خدمت توسط سامانه پلیس من در حال ارائه به مردم است، پلیس هوشمند باید روز به روز ارتقا پیدا کند.

اشتری خاطرنشان کرد: امسال نسبت به سال گذشته تقدیرات بیشتری از پلیس شده است و میزان رضایتمندی مردم از پلیس افزایش پیدا کرده است اما نباید به همین قانع باشیم و باید روز به روز برای اعتماد و آرامش مردم تلاش کنیم.

وی گفت: مردم زمانی که در جاده‌ها گشت پلیس را می‌بینند آرامش می‌گیرند و این نشان دهنده آن است که پلیس پناه مردم است.

اشتری افزود: قرارگاه نوروزی پلیس از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ کار خود را شروع می‌کند و تا پایان تعطیلات یعنی ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ادامه دارد.

فرمانده انتظامی کل کشور در پایان گفت: کمین پلیس در جاده‌ها منسوخ شده است اما از وزیر راه درخواست داریم در حاشیه راه‌ها جان پناه‌هایی برای استقرار پلیس آماده کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز