براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه روز سه شنبه ۱۷ اسفند کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ با شاخص ۸۴ در وضعیت قابل قبول قرار گرفت. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز سه‌شنبه (۱۷ اسفندماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جو . پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است هرچند هم‌زمان با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. با افزایش تدریجی تندی باد در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. با حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا نسبتاً شدید تا اواخر وقت سه‌شنبه، غلظت آلاینده‌ها کاهش پیدا خواهد کرد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد تا صبح روز چهارشنبه (۱۸ اسفند‌ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و بنابراین کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. در طی روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و بهبود نسبی کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید تا ساعات پایانی چهارشنبه شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز