براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه روز شنبه ۲۱ اسفند کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ با شاخص ۶۶ در وضعیت قابل قبول قرار گرفت. همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین ۷۹ در وضعیت قابل قبول قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (۲۱ اسفند ۱۴۰۰) با توجه به شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. کاهش تندی باد در طول روز تا حدودی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. تا اواخر وقت شنبه به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. در صبح روز یکشنبه (۲۲ اسفند ۱۴۰۰) هم‌زمان با آغاز تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر، تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. وزش باد مؤثر در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. شایان ذکر است افزایش تندی باد و تقویت ناپایداری جوی تا ساعات پایانی یکشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز