وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به صدور مجوز برای ۷۴ هزار شغل خانگی در یک ماه گفت: در حوزه بازاریابی بین‌المللی با بیش از ۲۰ کشور وارد تعامل شدیم.

به گزارش مرور نیوز، حجت‌الله عبدالملکی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: کارخانه نیمه‌تمام شیرخشک بروجرد پس‌از 30 سال تکمیل شد و این کارخانه ظرفیت تولید 6 هزار تن شیرخشک و 6 هزار تن خامه را دارد.

وی فراوری روزانه کارخانه شیرخشک بروجرد را 800 تن شیرخام دانست و افزود: این امر در تکمیل زنجیره ارزش لبنیات منطقه زاگرس مؤثر است و هم‌چنین به ایجاد دامداری‌های صنعتی جدید در مجاورت این کارخانه کمک می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: ما در این وزارتخانه در زمینه پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید در سال 1400 اقدامات خوبی را انجام دادیم و مسئله مجوزها را در این وزارت به‌صورت کامل رفع کردیم، به‌طوری‌که در یک ماه گذشته 74 هزار شغل خانگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موفق به اخذ مجوز شد که این میزان در زمان مشابه سال گذشته سی برابر شده‌است.

وی به اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره و بیان کرد: حدود 2 هزار میلیارد تومان منابع اعتباری را برای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تعریف و وام‌های عمده تعاون را تسهیل کردیم، هم‌چنین در حوزه بازاریابی بین‌المللی با 20 از بیش از کشور وارد تعامل شدیم.

عبدالمکی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در سال 1401 با محوریت مناطق محروم با استفاده از سرمایه‌های بومی مناطق توسعه خواهیم داد، گفت: منابع خوبی در تبصره 18 در بودجه 1401 تصویب شده‌است  و امیدواریم سال آینده برای تولید و اشتغال کشور ما سال خوبی باشد.

بیمارستان کوثر بروجرد سال 1401 به بهره‌برداری برسد

عبدالملکی  همچنین در حاشیه بازدید از بیمارستان کوثر این شهرستان اظهار داشت: افتتاح و راه‌اندازی کارخانه شیر خشک بروجرد با ظرفیت فرآوری روزانه 800 تن شیر خام یک اتفاق خوب برای زاگرس‌نشینان به‌ویژه مردم لرستان و شهرستان بروجرد است.

وی افزود: بیمارستان در حال ساخت کوثر مربوط به سازمان تأمین اجتماعی شهرستان بروجرد 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و خوش‌بختانه این پروژه عقب‌افتادگی مالی ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تأکید همکاران تأمین اجتماعی مبنی‌بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عنوان کرد: انتظار داریم بیمارستان کوثر بروجرد طی 6 ماهه اول سال 1401 تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی بیان کرد: بیمارستان کوثر بروجرد یکی از پروژه‌های اولویت‌دار ماست که امیدواریم مردم این شهرستان با پیگیری ویژه همکاران ما در سازمان تأمین اجتماعی تا شهریور 1401 از این بیمارستان بهره‌مند شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز