در کشور شنبه وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی جنوب شرق و شرق و یکشنبه برای جنوب غرب و بخش‌هایی از نوار شرقی پیش بینی می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس تحلیل آخرین نقش‌های پیش یابی هواشناسی طی ۲۴ ساعت آینده سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و ارتفاعات زاگرس مرکزی فعالیت خواهد داشت.

بر اساس پیش بینی‌ها بارش در گیلان، غرب مازندران، زنجان، البرز، قزوین و نوار شمالی تهران شدت خواهد داشت، همچنین در روز جمعه (۵ فروردین) در شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز بارش‌ها ادامه خواهد داشت و شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ فروردین) در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراکنده انتظار می‌رود.

برای روز دوشنبه (۸ فروردین) در سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده پیش بینی شده است. توده گرد و غباری که در کشور عراق شکل گرفته به سبب وزش باد و حرکت آن از سوی شرق طی ۲۴ ساعت آینده غرب و جنوب غرب کشور را تحت تأثیر خود قرار خواهد داد و همچنین امروز در بخش‌هایی از جنوب غرب، غرب، مرکز، شرق، شمال شرق و فردا جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه‌های جنوبی البرز و جنوب شرق کشور وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

همچنین در کشور شنبه وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی جنوب شرق و شرق و یکشنبه برای جنوب غرب و بخش‌هایی از نوار شرقی پیش بینی می‌شود و امروز (۴ فروردین)، در سواحل غربی دریای خزر و اردبیل افزایش نسبی دما ۳ تا ۵ درجه و طی دو روز آینده در سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق افزایش محسوس دمای ۸ تا ۱۲ درجه انتظار می‌رود، همچنین جمعه نیمه غربی خلیج فارس و شنبه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود.

بندرعباس و اهواز با بیشینه ۳۲ درجه گرم‌ترین استان کشور و اردبیل با بیشینه یک درجه سردترین استان است و همچنین آسمان تهران برای روز جاری (۴ فروردین) قسمتی ابری گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی تگرگ پیش بینی می‌شود و بیشینه تهران ۱۳ و کمیته آن ۹ درجه خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز