بر اساس آمارهای استخراج شده از میزان اهدای پلاکت در استان تهران، مشخص شد که ۱۲ هزار و ۷۶۰ تهرانی در راستای کمک به بیماران مبتلا به سرطان، پلاکت خون خود را اهدا کردند.

به گزارش مرور نیوز، ظهر امروز محمدرضا مهدی زاده مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه ۴۰۱ هزار و ۸۷۵ پایتخت نشین در طول سال ۱۴۰۰ به مراکز اهدای خون مراجعه کردند، خاطرنشان کرد: از میان این داوطلبان، ۳۲۴ هزار و ۴۴۲ نفر موفق شدند که نام خود را به عنوان یک اهداکننده خون ثبت کنند که نسبت به آمارهای سال ۱۳۹۹، شاهد افزایش ۱۲ درصدی همراهی مردم با این فرهنگ نجات بخش و انسان دوستانه هستیم.

وی اضافه کرد: بر اساس آمارهای استخراج شده از میزان اهدای پلاکت در استان تهران، مشخص شد که ۱۲ هزار و ۷۶۰ تهرانی در راستای کمک به بیماران مبتلا به سرطان، پلاکت خون خود را اهدا کردند که امیدواریم این همراهی در سال جدید، مستمر و پر شور تر از قبل باشد.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: ۱۶۳ هزار و ۴۱۴ نفر از اهداکنندگان خون استان تهران در سال ۱۴۰۰ کسانی بودند که به صورت مستمر و حداقل سالی دو بار این کار ارزشمند را انجام می دهند که آمار مشارکت اهداکنندگان مستمر نسبت به سال ۱۳۹۹ با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.

 مهدی زاده بر ضرورت اهدای خون در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: کاهش مراجعات مردم به مراکز اهدای خون در روزهای ماه رمضان با وجود نیاز روزانه و همیشگی بیماران به خون و فرآورده‌های خون، نشان دهنده این است که مردم شریف تهران در این ماه با عظمت نیز نجات بخش زندگی بیماران باشند و امسال هم ساعات کاری مراکز اهدای خون در ماه مبارک رمضان تا ساعات شبانگاهی پس از افطار ادامه دارد که برای اطلاع از ساعات فعالیت مراکز اهدای خون می توانید به سایت اطلاع رسانی انتقال خون استان تهران مراجعه کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز