فوق تخصص بیماری‌های عفونی با بیان این‌که ویروس سرخک به صورت جدی کودکان زیر 7 سال را تهدید می‌‌کند گفت: کودکانی که دو دُز واکسن سرخک را در موعد مقرر دریافت کرده‌اند نیازی به تزریق دُز مکمل ندارند.

به گزارش مرور نیوز، آمیتیس رمضانی فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی در خصوص علت شیوع ویروس سرخک در کشور گفت: یکی از مهمترین دلایل شایع شدن این ویروس شرایط کرونایی دو سال اخیر و اعمال محدودیت‌ها است و بعد از آن شایع شدن شدن ویروس در کشور همسایه افغانستان حائز اهمیت است.

وی با بیان این‌که ویروس سرخک به صورت جدی کودکان زیر 7 سال را تهدید می‌‌کند، ادامه داد:  محدودیت‌های کرونایی و همچنین ترس خانواده‌ها برای خروج کودکان از منزل و بردن آنها برای واکسیناسیون به مراکز درمانی موجب شد واکسن مقرری 6 و 18 ماهه بسیاری از کودکان در سرار کشور صورت نگیرد  و به دلیل ابتلا کودکان به این ویروس امروز دچار چنین وضعیتی هستیم.

رمضانی در خصوص ضرورت تزریق دُز مکمل واکسن سرخک عنوان کرد: کودکانی که دو دُز واکسن سرخک را در موعد مقرر دریافت کرده‌اند نیازی به تزریق دز مکمل ندارند و کودکانی هم که تاکنون واکسن سرخک نزده‌اند برای تزریق سریعا به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

این متخصص بیماری‌های عفونی با تاکیدبر لزوم واکسیناسیون کودکان بالای 5 سال خاطرنشان کرد: بهترین و کاملترین واکسن برای کودکان واکسن کووپارس و سینوفارم است.

به گفته رمضانی باتوجه به سفرهای نوروزی و تجمعات و دورهمی ها، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و بستری‌ها به نسبت گذشته بیشتر شده اما احتمال مواجه با پیک هفتم بسیار ضعف است. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز