شاهین قاسمی گفت: با توجه به اینکه دوره پنهان بیماری ۱۰ الی ۱۲ روز ادامه دارد، نمی توان به صورت قطعی نسبت به آثار منفی و یا مثبت این بازگشایی‌ها اظهار نظر کرد.

به گزارش مرور نیوز، شاهین قاسمی متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا بازگشایی مدارس باعث افزایش تعداد مراجعان مبتلا به ویروس کرونا به مراکز درمانی شده است یا خیر؟، گفت: باتوجه به اینکه دوره پنهان بیماری تا ۱۰ الی ۱۲ روز آینده ادامه دارد، نمی توان به صورت قطعی به آثار منفی و یا مثبت این بازگشایی‌ها اظهار نظر کرد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر همچنان در مراکز بهداشتی و درمانی موارد مثبت کرونا مشاهده می‌شود، افزود: اگر شرایط بهداشتی و رعایت پروتکل‌ها به صورت کامل صورت گیرد بعید است با پیک‌ هفتم مواجه شویم.

این متخصص عفونی با تاکید‌بر این‌که مهمترین اقدام برای پیشگیری از مواجهه پیک هفتم، تزریق واکسن و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است، عنوان کرد: اوایل اردیبهشت ماه که دوره پنهان به پایان می‌رسد، همه چیز مشخص خواهد شد.

قاسمی همچنین در خصوص احتمال سویه جدید کرونا به کشور بیان کرد: اخیرا صحبت‌هایی در مورد سویه جدید دلتاکرون شده است که مطالعات و داده‌های سازمان بهداشت جهانی در این خصوص هنوز کامل نشده و در ایران هم موردی با مشخصات دلتاکرون مشاهده نشده است.

وی در مورد ابتلای کودکان به ویروس سرخک هم خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط کرونایی بسیاری از خانواده‌ها، واکسیناسیون سه‌گانه کودکان را انجام نداده‌اند و همین امر موجب شیوع این ویروس در کشور شده است. لذا توصیه می‌شود در اسرع وقت به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند و واکسیناسیون را انجام دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز