به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند ساعت کاری مراکز معاینه فنی از امروز ۲۳ فروردین حداقل به مدت یک ساعت افزایش یافت.

به گزارش مرور نیوز، ستاد معاینه فنی خودرو شهر تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع شهروندان گرامی می‌رساند با عنایت به افزایش تقاضا و مراجعات به مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران در راستای مدیریت امور مشتریان و تسهیل در ارائه خدمات شایسته به مراجعه کنندگان از امروز مورخ ۲۳ فروردین ماه ساعت کاری مراکز معاینه فنی حداقل به مدت یک ساعت افزایش و عموماً مراکز تا ساعت ۱۸ و واحدهای سیار معاینه فنی تا ساعت ۱۹ فعال خواهند بود.

همچنین از روز شنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه شیفت کاری دو مرکز آبشناسان و الغدیر افزایش و این دو مرکز تا ساعت ۲۲ خدمات ارائه خواهند داد. در ضمن شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه کنند.

بر اساس قانون خودروهای شخصی از زمان تولید به مدت چهار سال از انجام معاینه فنی معاف هستند؛ لذا از شهروندان تقاضا می‌شود جهت توزیع مراجعات در طول سال و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی در ایام ابتدایی سال تنها خودروهایی که بر اساس ماه، چهار سال از تولید آن گذشته به مراکز مراجعه کنند. برای نمونه در فروردین ۱۴۰۱ خودروهای تولید فروردین ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی بوده و در مهر ماه ۱۴۰۱ خودروهای تولید مهرماه ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی می‌گردند.

از شهروندان تقاضا می‌شود جهت مدیریت زمان و به حداقل رسیدن زمان توقف و معطلی در مراکز معاینه فنی شهر تهران با مراجعه به سامانه مدت انتظار که در سایت ستاد معاینه فنی قابل دسترس است خلوت‌ترین مرکز را برای دریافت خدمات معاینه فنی انتخاب نمایند. در حال حاضر مراکز واقع در جنوب شهر تهران دارای ازدحام کمتر و ظرفیت خالی در سامانه نوبت دهی اینترنتی هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز