سخنگوی شورای شهر تهران از تشکیل قرارگاه اجتماعی در تهران به منظور ساماندهی معتادان متجاهر خبر داد و گفت: یکی از عمده مشکلات در جمع آوری‌هایی معتادان متجاهر که توسط نیروی انتظامی انجام می‌گیرد رهاشدن این افراد بعد از گذراندن دوره کمپ است.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران در خصوص تشکیل قرارگاه اجتماعی در پایتخت به منظور ساماندهی معتادان متجاهر اعلام کرد: گزارش عملکرد از فعالیت این قرارگاه به صورت نیمه مبسوط به تازگی در اختیار اعضای شورای شهر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در این مرحله باید در نشست های هم اندیشی، چالش های این طرح بررسی و برطرف شود، ادامه داد: یکی از عمده مشکلات در جمع آوری‌هایی که توسط نیروی انتظامی انجام می‌گیرد، رهاشدن این افراد بعد از گذراندن دوره کمپ است. البته برخی معتقد‌ند از آنجا که بعد از دوره نگهداری در کمپ این افراد مجدد وارد جامعه می‌شوند، لذا ضرورتی برای جمع‌آوری وجود ندارد و بهتر است به حال خود رهایشان کنیم.

سخنگوی شورای شهر تهران با تاکید‌ بر اینکه چنین اعتقادی به هیچ وجه قابل ملاحظه نیست، ادامه داد: برای اقدامات بعد از رها شدن نیاز است برخی قوانین جدید تصویب و حتی قوانینی اصلاح شود و اگر لازم باشد قوه قضائیه هم وارد عمل شود.

نادعلی با اشاره به این‌که این طرح هنوز جای کار دارد و تکمیل نشده است، افزود:‌ البته این طرح از حالت سکون و بطلالت خارج شده و این نشان از توجه شهردار به روح شهر دارد.

به گفته وی در طرح قرارگاه اجتماعی با ماجرای انسانی مواجه هستیم و جایز نیست حرکت عجولانه‌ و بدون برنامه‌ریزی صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز