بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی خیزش گرد و خاک در پایتخت پیش بینی می شود.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده تشریح شد و با توجه به فعالیت متناوب سامانه بارشی برای امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ فروردین) آسمان کمی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار رقیق و وزش باد ، گاهی وزش باد شدید موقتی و گردوخاک به‌ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی و در ارتفاعات رگبار پراکنده با احتمال رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

از روز جمعه تا یکشنبه (۲۶ تا ۲۸ فروردین) به‌ویژه روزهای شنبه و یکشنبه (۲۷ و ۲۸ فروردین) با تقویت ناپایداری آسمان نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد شدید در نیمه جنوبی و جنوب غرب گاهی خیلی شدید و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

از پنچشنبه شب تا یکشنبه شاهد کاهش دما به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌ فرودگاه امام خمینی(ره) با  بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲۵ فروردین) نیمه ابری و از بعد از ظهر به‌تدریج ابری و گاهی وزش باد شدید  با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۲۶ فروردین) نیمه ابری و در بعد از ظهر ابری و گاهی رگبار و رعد وبرق و در بعد از ظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز