وزیر علوم گفت: دانشگاه، کلاس و استاد حرمت دارد، طبیعی است که افرادی که وارد محیط های دانشگاهی می شوند باید به ضوابط و مقررات آن محیط احترام بگذرانند و تبعیت کنند.

به گزارش مرور نیوز، محمد علی زلفی گل وزیر علوم امروز پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه نظام ایده ها و نیازها در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اعتراضات دانشجویی در برخی دانشگاه ها و برخورد حراست با آن ها درباره نوع پوشش دانشجویان اظهار کرد: باید بپذیریم که ورود به هر مکانی شرایط خاص خودش را دارد؛ دانشگاه، کلاس و استاد حرمت دارد، طبیعی است که افرادی که وارد محیط های دانشگاهی می شوند باید به ضوابط و مقررات آن محیط احترام بگذرانند و تبعیت کنند.

وزیر علوم افزود: اگر افرادی از این قوانین تبعیت نکردند، طبق قانون باید مجاب شوند که محیط دانشگاه، کلاس و استاد آنقدر حرمت دارد که جامعه فرهیخته دانشگاه اعم از دانشجو و اعضای هیات علمی و ... خودشان باید چه از نظر رفتار فردی، رفتار جمعی و بیان چه از نظر نوع پوشش ضوابط را رعایت کنند.

زلفی گل تاکید کرد: باید تلاش کنیم آزادی را در قالب قانون بپذیریم. خود ما هستیم که با پذیرفتن آزادی در قالب قانون کمک می کنیم که این آزادی در جامعه جاری و ساری شوند.

وزیر علوم خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم جامعه فرهیخته و دانشجویان فهیم ما خیلی خوب می دانند که باید فرهنگ دانشگاه را رعایت کنند. جامعه دانشگاهی فرهنگ خاص خودش را دارد و در بخش هایی متفاوت از فرهنگ عمومی است، یکی از موارد فرهنگ دانشگاهی نوع پوشش است و باید افرادی که وارد محیط محترم دانشگاه می شوند از لحاظ پوشش حداقل های قانونی را رعایت کنند که الحمدالله رعایت می کنند و دانشجویان ما فهمیم تر از آن هستند که با برخوردهای قهری آن ها را وادار کنیم که رعایت کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز