بیش از دوماه از افزایش قیمت برخی صیفی‌جات می‌گذرد و به نظر می‌رسد وعده مسئولان در خصوص کاهش قیمت‌ این اقلام عملیاتی نشده است.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس مشاهدات میدانی از خرده‌فروشی‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو خیار ۱۵هزار تومان، پیاز ۱۰ هزار تومان، سیب زمینی ۱۵ هزار تومان، گوجه فرنگی ۱۴ هزار تومان، پرتقال ۲۰ هزار تومان، سیب قرمز ۲۵ هزار تومان، گوجه سبز ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان، زردآلو ۹۹ هزار تومان، توت فرنگی ۷۰ تا ۸۹ هزار تومان، شاه پسند و ملون ۱۳ تا ۱۵ هزار تومان است.گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

در میادین میوه‌وتره بار نیز قیمت هر کیلو گوجه سبز ۴۸ هزار تومان، خیار ۸۰۰۰ تا ۱۰ هزار تومان، توت فرنگی ۴۴ هزار تومان، ملون ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب قرمز ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان، ‌ سیب‌زمینی۱۰ تا ۱۳ هزار تومان، پیاز ۵۸۰۰  تا ۷۴۰۰ تومان، ‌ انواع پرتقال ۱۰‌ تا ۱۵ هزار تومان، ملون ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان و گوجه فرنگی۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است.

لازم به ذکر است که بیش از دوماه از افزایش قیمت برخی صیفی‌جات می‌گذرد و به نظر می‌رسد وعده مسئولان در خصوص کاهش قیمت‌ این اقلام عملیاتی نشده است. همچنین گفته می‌شود که صادرات بی‌برنامه علت این افزایش قیمت است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز