رییس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت امروز صبح از کشف ۴۸ تن برنج و شکر احتکارشده در جنوب تهران خبر داد و گفت: در مجموع ۴۲ تن برنج و ۶ تن شکر دولتی از این محل کشف شده و دو نفر نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

به گزارش مرور نیوز، امروز صبح سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اعلام کرد در راستای پایش، کنترل و نظارت بر بازار و جلوگیری از اخلال و احتکار کالاهای اساسی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی دو انبار احتکار کالای اساسی در شورآباد را مورد شناسایی قرار دادند و با حضور در محل این دو انبار مشاهده کردند که اقلام داخل آن فاقد هرگونه اسناد و مدارک، فاکتور و ثبت در سامانه جامعه تجارت است.

وی با بیان اینکه کاراگاهان این دو انبار را پلمپ کردند، گفت: در مجموع ۴۲ تن برنج و ۶ تن شکر دولتی از این محل کشف شده و دو نفر نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند.

ولی‌پور گودرزی ارزش ریالی اموال کشف شده را بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:‌ بازار کالاهای کشور در ماه‌های گذشته تحت تاثیر عواملی همچون حذف ارز ترجیحی، بحران جنگ روسیه و اوکراین و ... با نوسانات صعودی مواجه بوده و این امر باعث شده تا افراد سودجو و منفعت طلب با سوءاستفاده از این وضعیت اقدام به احتکار کالاهای اساسی کنند. البته پلیس امنیت اقتصادی با این موارد برخورد کرده و لازم است شهروندان نیز در صورت اطلاع از هرگونه احتکار یا اخلال در بازار موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز