براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای تهران امروز شنبه 24 اردیبهشت 1401 با شاخص 57 در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.

به گزارش مرور نیوز، کیفیت هوای تهران امروز جمعه 23 اردیبهشت 1401 با شاخص 57 در وضعیت قابل قبول قرار گرفت همچنین وضعیت کیفی هوای تهران طی 24 ساعت گذشته همچنان با شاخص میانگین 67 در وضعیت سالم قرار داشته است.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱) با وزش باد مؤثر از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. به‌تدریج با کاهش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد داشت و هم‌زمان با افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱) باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد که بهبود کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. در طول روز به‌تدریج از تندی باد کاسته خواهد شد که سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد. شایان ذکر است با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود،

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز