تصویری از تلسکوپ فضایی هابل توسط ناسا منتشر شده است که برهم‌کنش غیرعادی و ادغام چهار کهکشان کوتوله را نشان می‌دهد. کهکشان کوتوله به کهکشانی اطلاق می‌شود که دارای فقط چند میلیارد ستاره باشد.

به گزارش مرور نیوز، تصویری از تلسکوپ فضایی هابل توسط ناسا منتشر شده است که برهم‌کنش غیرعادی و ادغام چهار کهکشان کوتوله را نشان می‌دهد. یک کهکشان کوتوله به کهکشانی اطلاق می‌شود که دارای فقط چند میلیارد ستاره باشد (در مقایسه با کهکشان راه شیری که 200–400 میلیارد ستاره دارد).

این چهار کهکشان با یکدیگر مجموعه‌ای به نام گروه فشرده هیکسون 31 یا HCG 31 را تشکیل می‌دهند که در فاصله 166 میلیون سال نوری از زمین قرار دارد. این کهکشان‌ها در حال حاضر بسیار نزدیک به هم و در فاصله 75000 سال نوری از یکدیگر قرار دارند که هر چهار تای آنها در کهکشان راه شیری قرار می‌گیرند.

این تصویر تازه تلسکوپ فضایی هابل ناسا از گروه فشرده هیکسون 31 (HCG 31)، جریان‌های شکل‌گیری ستاره‌ها را با تعامل چهار کهکشان کوتوله برجسته می‌کند

کهکشان

این تصویر نسخه اصلاح شده تصویری است که در ابتدا در سال 2010 منتشر شد. معمولاً کهکشان‌های کوتوله بسیار قدیمی هستند اما این گروه، نسبتاً جوان هستند. ستاره‌شناسان از داده‌ها و تصاویر هابل استفاده خواهند کرد تا متوجه شوند که در چه زمانی کهکشان‌ها در چندصد میلیون سال پیش با یکدیگر تعامل کرده‌اند و در نهایت در چه تاریخی با یکدیگر ادغام می‌شوند.

"سارا گالاگر" یکی از دانشمندان و نویسنده این مطلب می‌گوید: «این نمونه‌ای واضح از گروهی از کهکشان‌ها است که در مسیر ادغام هستند، زیرا گازهای زیادی وجود دارد که همه چیز را با هم مخلوط می‌کند».

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز