معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خبر رها شدن پنج هزار نوزاد در ۱۰ روز اخیر در سراسر کشور صحت ندارد.

به گزارش مرور نیوز، داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: خبر رها شدن پنج هزار نوزاد در ۱۰ روز اخیر در سراسر کشور صحت ندارد و این آمار یعنی سهم زیادی از متولدین ما باید در کنار خیابان رها شوند که اصلا این طور نیست.

او گفت: مبناهای محاسباتی ما به گونه‌ای است که صرفا با خرید یک خانه یا داشتن دو ماشین فرد جزو دهک دهم به حساب نمی‌آید بلکه این‌گونه افراد درآمد و دارایی دیگری هم دارند.

به گفته معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حال حاضر در مرحله اول، یارانه جدید به ۷۲ میلیون نفر پرداخت شد و اخیرا هم دو لیست جدید فرستادیم و ۷۶ میلیون نفر یارانه گرفتند.

او گفت: ۷ میلیون نفر هم جامانده هستند که کلا دریافت نمی‌کردند، برآورد اولیه این است که ۴ میلیون نفر هم به این لیست اضافه می‌شوند.

 ابوحمزه گفت: بازنشستگانی که جزو دهک دهم قرار گرفتند اما می‌گویند فرزندان آن‌ها مستقل یا مجرد هستند و درآمد دارند باید به مراکز پلیس به اضافه ۱۰ مراجعه کنند و با ارائه مدارک، خانوار را تفکیک کنند.

داریوش ابوحمزه گفت: برای بعضی از موارد امکان بارگذاری مدارک هم فراهم می‌شود تا اسناد را بگذارند.

به گفته معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این طور نیست که درآمد خاصی برای حذف یارانه مدنظر باشد بلکه موارد مختلفی در نظر گرفته می‌شود، یعنی ترکیبی از شاخص‌های دارایی، درآمدی و میانگین وزنی محاسبه می‌شود.

او گفت: ممکن است افرادی باشند که ملک زیادی داشته باشند و به دلیل نقایص ثبت اطلاعاتی ملکشان محاسبه نشده است. اگر اطلاعات ملکی دقیق و جامع در کشور ثبت می‌شد، قطعا ملک را هم مبنای محاسبه قرار می‌دادیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز