شهردار تهران با بیان اینکه نیازی به اصلاح قانون در موضوع صدور پروانه ساختمان نیست گفت: صدور پروانه ساختمان بر اساس قانون در ۷ روز باید صادر شود.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا زاکانی در حاشیه پویش قرار خدمت در منطقه ۱۳ درباره زمان صدور پروانه ساختمان اظهار کرد: صدور پروانه بر اساس قانون در ۷ روز باید صادر شود؛ این قانون مربوط به سال ۱۳۷۱ است ؛ اما امروز پیچیدگی های صدور پروانه ساختمان شرایط را به سمتی برده که فقط خود شهرداری دخیل نیست بلکه فراتر از شهرداری، دستگاه‌های دیگر هم دخیل هستند که اطلاعات آنها برخط و به روز نیست و ما مجبور هستیم استعلام کنیم. امروز شرایط به صورتی است که به طور میانگین تا ۱۰ ماه زمان می برد تا یک پروانه صادر شود.

شهردار تهران افزود: تصمیم این است که این ۱۰ ماه را با حفظ همه دقتها  و بدون آسیب به امنیت و سلامت مردم و با تاکید بر استحکام بنا به دو ماه کاهش دهیم.

وی درپاسخ به پرسشی درباره اصلاح قانون در این موضوع گفت : نیازی به اصلاح قانون نیست چراکه زمان صدور پروانه را از ۱۰ ماه به ۲ ماه کاهش می دهیم و اگر همه دستگاه‌ها اطلاعات شان را برخط کنند حتی در نصف روز می توان پروانه ساختمانی را صادر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز