رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز روز جهانی بدون دخانیات است، افزود: تلاشی که برای کاستن تمایل جوانان به دخانیات انجام شده موثر نبوده و هرچه این تلاش قابل تحسین است اما درآمد و ثروت نهفته پشت دخانیات اجازه نمی دهد این مسیر به درستی پیش برود.

به گزارش مرور نیوز، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورا درباره رئیس جدید سازمان نظام مهندسی اظهارداشت: امیدواریم آقای شکیب به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی سریع‌تر کار خود را آغاز کند، این نیرو از ذخیره‌های ما هستند و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی بهترین استفاده را از این فرصت داشته باشد و نظر نهایی خود را اعلام کند تا سازمان نظام مهندسی از وضعیت نابسامان کنونی خارج شود و به مسیر درستی هدایت شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز روز جهانی بدون دخانیات است، افزود: تلاشی که برای کاستن تمایل جوانان به دخانیات انجام شده موثر نبوده و هرچه این تلاش قابل تحسین است اما درآمد و ثروت نهفته پشت دخانیات اجازه نمی دهد این مسیر به درستی پیش برود. زمین های زیر کشت دخانیات افزایش پیدا کرده و جای گندم، توتون و تنباکو کاشته می شود.

وی با اعلام اینکه سرمایه گذاران خارجی جذب شده اند، تصریح کرد: جای تاسف است که بخش عمده ای از آن در زمینه دخانیات است. برای جلوگیری از ابتلای جوانان به دخانیات که سرمنشا ابتلا به سایر موارد نامناسب است موفق نبوده ایم و در دنیا نیز به این شکل است. امیدوارم خود جوانان به مضرات آن پی ببرند و از مسیری که سن ابتلای به دخانیات که کاسته می شود، خارج شویم.

چمران با اشاره به ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: امیدواریم دختران این سرزمین مسیر تقوا و بزرگواری، صداقت و پاکی را دنبال کنند و نمونه های خوبی در جهان امروز برای ما باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز