رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بسیاری از منازعات و اختلافاتی که دستگاه قضا با آن روبرو است و باعث تشکیل پرونده‌های زیادی شده است با اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی حل می‌شود.

به گزارش مرور نیوز، حسن بابایی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در راستای سفرهای استانی و رسیدگی به مشکلات ثبتی مردم امروز وارد استان مرکزی شد و مورد استقبال مقامات عالی استان قرار گرفت.

بابایی پس از حضور در گلزار شهدای شهرستان اراک و ادای احترام به مقام شهدا با آیت الله دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهرستان اراک دیدار کرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار با اشاره به این‌که اجرای کاداستر اراضی کشاورزی نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های متولی است بیان کرد: بسیاری از منازعات و اختلافاتی که دستگاه قضا با آن روبرو است و باعث تشکیل پرونده‌های زیادی شده است با اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی حل می‌شود.

وی با بیان اینکه برای بیش از ۹۸ درصد اراضی ملی در استان مرکزی سند صادر شده است افزود: برنامه و راهبرد سازمان در سال جدید صدور اسناد زراعی است که در این زمینه انتظار داریم تمامی مقامات و دستگاه‌های اجرایی وارد میدان شوند.

معاون رییس قوه قضاییه افزود: در راستای اجرای این طرح مهم در کشور باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود و در صورت نیاز قوانین و آئین‌نامه‌های مرتبط اصلاح شود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم که مانع اجرای سریع کاداستر اراضی کشاورزی در این چند سال اخیر شده است، تفاسیر متعدد در خصوص قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی اقتصادی و آئین‌نامه اجرایی آن است که باید با کار کارشناسی موانع اجرایی مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم‌چنین گفت: ابلاغ و تبیین سیاست‌های کلی قضایی مقام معظم رهبری در امور قضایی در دوران تحول و تعالی موجبات خدمات‌رسانی با رویکرد نوین و با شتاب بیشتر به مردم خواهد شد و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیشتاز اجرای این سیاست‌ها خواهد بود.

در ادامه این جلسه، آیت الله دری نجف آبادی با تقدیر از تلاش سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حوزه حدنگاری اراضی ملی گفت: با توجه به ماموریت‌ها و وظایف خطیر سازمان در خصوص صدور اسناد لازم است که دقت بیشتری صورت بگیرد که خدای ناکرده دقت فدای سرعت نشود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: اجرای دقیق قانون حدنگاری مستلزم همکاری همه دستگاه‌هاست و اگر اختلافی هم وجود دارد باید سریعا حل شود تا اجرای این طرح با مشکل مواجه نشود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز