مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان برای ۱۲۰ هزار کلاس اولی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا کریمیان مدیرکل آموزش و پرورش در آیین افتتاح پایگاه های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش از دبستان که امروز در دبستان رازی تهران برگزار شد، اظهار کرد: امسال ۱۲۰ هزار کلاس اولی در ۶۰ پایگاه سنجش می‌شوند که فعالیت این پایگاه‌ها آغاز شد.

 وی افزود: هر سال با شروع فصل تابستان، کار بزرگی در سطح آموزش و پرورش شکل می‌گیرد که شاید بیشتر باید به معرفی آن بپردازیم؛ کار بزرگی است که اثر ماندگاری در نظام آموزش و پرورش و در جامعه اثر مطلوب دارد.

کریمیان تصریح کرد: راه توسعه هر کشوری از مسیر نیروی انسانی می گذرد و بهترین دوره توجه، کودکی است پس باید به این دوران توجه شود.

وی اضافه کرد: کاری که در آموزش و پرورش انجام می‌شود، کودکان بدو ورود به دبستان به لحاظ وضعیت جسمانی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار می گیرند تا در نظام تعلیم و تربیت با توجه به شرایط طی مسیر کنند؛ اگر دانش آموز دچار مشکل یا معلولیتی باشد رها نمی شود و با عنایت به شرایط دانش‌آموز برنامه‌ریزی می‌شود و باعث افزایش کیفیت آموزش می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز