رئیس مرکز ملی پیش بینی ومدیریت بحران مخاطرات وضع هوا شرایط جوی کشور طی چند روز آتی را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش بینی ومدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز (۲۳ خرداد) به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در بخش‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان رگبار باران رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی مناطق خیزش گردوخاک و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این شرایط سه‌شنبه (۲۴ خرداد) در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، جنوب شرق، ارتفاعات البرز شرقی، چهارشنبه و پنجشنبه (۲۵ و ۲۶ خرداد) در بخش‌هایی از شمال غرب و شمال شرق انتظار می‌رود. جمعه (۲۷ خرداد) در غالب نقاط کشور جوی نسبتا پایدار حاکم خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: امروز در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. این شرایط سه‌شنبه در شمال غرب، غرب، جنوب غرب،  دامنه‌های جنوبی البرز مرکز و شمال شرق و چهارشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان پنجشنبه و جمعه در نوار شرقی کشور، جنوب و جنوب غرب افزایش سرعت باد، گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه و سه‌شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و چهارشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. پنج شنبه علاوه بر غرب، نواحی مرکزی خلیج فارس و جمعه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود علاوه بر این طی پنج روز آینده نیمه شرقی دریای عمان نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۴ خرداد) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۲۵ خرداد) قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ خرداد) اهواز با دمای ۴۵ و۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۰ و ۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز