سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف ۶ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در جنوب پایتخت خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ کاراگاه علی اصغر محمودیان سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران گفت: بیش از ۳۰۰۰ دستگاه انواع لوازم خانگی برقی خارجی به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد ریال کشف شد.

وی ادامه داد: با انجام اقدامات فنی ۲ اکیپ عملیاتی از مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای خانگی قاچاق به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد ریال در محدوده شوش تهران شدند.

سرپرست پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: در بازرسی‌های اولیه مشاهده شد کالا‌های دپو شده از مبادی غیررسمی و به صورت قاچاق به کشور وارد شده، در سامانه جامع تجارت و انبار‌ها ثبت نشده است و هیچ اسناد و مدارک ثبت شده گمرکی ندارد.

این مقام انتظامی گفت: کالا‌های کشف شده شامل تعداد ۱۷۴دستگاه آبمیوه گیری، ۱۶دستگاه چرخگوشت، ۱۷۱۴ دستگاه لوازم برقی آشپزخانه، ۲۴دستگاه چای‌ساز، ۱۷۰دستگاه اتوبخار،۹۶۶دستگاه ریشتراش بود.پرونده قاچاق کالا تشکیل و به مرجع قضائی معرفی شد.

قاچاق اینگونه لوازم که مشابه با کیفیت تولید داخل دارند باعث تعطیلی کارگاه‌های تولیدی و از بین رفتن مشاغل می‌شود لذا مبارزه با آن از اهم وظایف این پلیس است و از شهروندان درخواست کرد، درصورت مشاهده هرگونه قاچاق و یا احتکارکالا را به پلیس اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز