رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از کشف بیش از ۱۹۱ تن کالای اساسی احتکار شده طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار غلامرضا رضائیان رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا گفت:‌ سوداگران اقتصادی برای دستیابی به سودهای کلان اقدام به احتکار و خودداری از عرضه اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کرده‌اند و در همین راستا نیز تشدید اجرای طرح‌های مقابله با قاچاق، احتکار و اخلال در تولید و توزیع کالاهای اساسی و معیشت محور در کشور به صورت جدی در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

وی با اشاره به بررسی‌های میدانی از روند فعالیت‌های اقتصادی و نظام عرضه و تقاضای کالاهای اساسی و معیشت محور در کشور افزود: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با تشکیل هزار و ۵۱۷ گروه مشترک در ۴۸ ساعت گذشته از ۲ هزار و ۷۹۴ مرکز و انبار نگهداری و توزیع اقلام و کالاهای اساسی بازدید و بازرسی کردند.

فرمانده قرارگاه امین پلیس امنیت اقتصادی فراجا ادامه داد: در این مدت کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با اقدامات تخصصی پلیسی، محل دپو و احتکار کالاهای اساسی و ضروری را شناسایی و در بازدید و بازرسی از آن‌ها ۱۹۱ تن انواع کالای اساسی از قبیل برنج، گندم و آرد، روغن خوراکی، انواع لوازم خانگی و بیش از ۳۱ هزار عدد انواع دارو و ... را کشف کردند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، رضائیان با اشاره به اینکه کارشناسان در برآوردهای اولیه ارزش اقلام و کالاهای مکشوفه را ۷۹۹ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تصریح کرد: در این خصوص ۱۲۱ دستگاه خودرو توقیف و ۲۰ باب اماکن مرتبط با این امر پلمب و ۱۸۹ متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و خودروها روانه پارکینگ شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز