رئیس شورای شهر تهران گفت: اصلاحاتی که مجلس شورای اسلامی در رابطه با قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها انجام داده خوش‌بین نیست و با وجود آنکه اصلاحات عمیق به وجود آمده نمی‌توان زیاد به آن دل بست زیرا به ضمانت اجرایی نیاز دارد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی چمران پیش از آغاز هفتادوسومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص پیوست ایمنی و اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها گفت: برای صدور پایان کار ساختمانی و سخنان اخیر پلیس در این مورد من هم صحت و سقم این موضوع را نمی‌دانم و نمی‌دانم پلیس دقیقا چه چیزی مدنظرش است.

وی ادامه داد: مقررات ساختمانی معمولا از سوی شورای عالی شهرسازی و شوراهای شهر به تصویب می‌رسند و اعلام هر مورد اجرایی امکان‌پذیر نیست و باید روی این موضوع دقت و تدبیر کرد.

 رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: این موضوع نباید برای تمامی ساختمان‌ها باشد به نظر می‌رسد پیوست ایمنی و پلیس انتظامی مربوط به طراحی ساختمان‌هایی مانند بانک‌ها و ساختمان‌های خاص است که نیاز به بررسی و مطالعه دارد.

چمران در خصوص اصلاح قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها نیز گفت: چند ده هزار پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ حل و فصل نشده باقی مانده و با جریمه هم قابل حل نیست. همچنین احکام تخریب نیز اجرایی نمی‌شود یا قابل تخریب نیستند و جرائم نقدی زودتر به نتیجه می‌رسند.

 رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: اصلاحاتی که مجلس شورای اسلامی در رابطه با قانون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها انجام داده خوش‌بین نیست و با وجود آنکه اصلاحات عمیق به وجود آمده نمی‌توان زیاد به آن دل بست زیرا به ضمانت اجرایی نیاز دارد. ماده ۱۰۰ نیاز به یک تغییر اساسی دارد و مهم‌ترین آن این است که علاوه بر صاحب ملک که تخلف کرده کسانی که اجازه تخلف داده‌اند و چشم‌شان را به تخلف بسته‌اند و متوجه تخلف نیز نشده‌اند جریمه شوند. در غیر این صورت این جرائم سال‌ها استخوان لای زخم می‌ماند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز