معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: حدود 58 درصد از تصادفات فوتی ما در بزرگراه‌ها اتفاق می افتد؛ بنابراین ضروری است رانندگان و شهروندان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی رابیش از پیش رعایت کرده و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به شکل های مختلف نسبت به ایمن سازی سطح معابر بزرگراهی اقدام کند.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ به تشریح دلایل اصلی تصادفات در بزرگراه‌ها اشاره و اظهار داشت: بزرگراه‌ها یکی از انواع معابر و راه‌های شریانی درجه یک محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر تهران حدود هزار کیلومتر بزرگراه داریم تصریح کرد: در بحث ترافیک و در اوج آن و در نیمه دوم سال 300 کیلومتر طول صف خودروها را در طول روز شاهد هستیم که یک سوم آن در طول روز مشمول ترافیک می شود.

سرهنگ رازقی گفت: متاسفانه ما بیشترین تصادفات را در بزرگراه‌ها داریم که حدود 58 درصد از تصادفات فوتی ما در بزرگراه‌ها اتفاق می افتد؛ بنابراین ضروری است رانندگان و شهروندان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی رابیش از پیش رعایت کرده و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز به شکل های مختلف نسبت به ایمن سازی سطح معابر بزرگراهی اقدام کند.

 معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: دلایل اصلی تصادفات در بزرگراه‌ها عدم توجه به جلو ناشی از استفاده از تلفن همراه و همچنین سرعت غیر مجاز بوده که باعث حوادث ناگوار می‌شود؛ بنابراین اتخاذ سرعت مجاز و مطمئنه دو راهکار مهمی است که می تواند از بروز تصادفات جلوگیری کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز