سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق معلمان با قانون رتبه بندی معلمان در کمترین رتبه یعنی در بدترین حالت ۴۵ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش مرور نیوز، صادق ستاری فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که حداقل حقوق معلمان با قانون رتبه بندی چقدر خواهد بود، افزود: بسته به اینکه معلمان در کدام رتبه قرار بگیرند، حداقل‌ها متفاوت است. اما در کمترین رتبه یعنی در بدترین حالت ۴۵ درصد حقوق و مزایای معلمان یعنی حق شغل، حق شاغل و حق فوق العاده آنان افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: حقوق معلمان رتبه یک (۴۵ درصد)، معلمان رتبه دو (۵۵ درصد)، معلمان رتبه سه (۶۵ درصد)، معلمان رتبه چهار (۷۵ درصد) و معلمان رتبه پنج (۹۰ درصد) افزایش پیدا می‌کند. حق شغل حق شاغل و حق فوق العاده سه بخش حقوقی است که برای معلمین در نظر گرفته شده است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: هر کدام از معلمان بسته به اینکه در چه شرایطی فعالیت می‌کنند و در کدام رتبه قرار می‌گیرند حداقل حقوق شأن متفاوت است؛ نمی‌توان عددی دقیق را به عنوان حداقل حقوق اعلام کرد. بسته به اینکه در احکام معلمین رقمش به چه نحوه است و در کدام رتبه قرار می‌گیرند؛ حداقل حقوق معلمان متفاوت خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز