عضو شورای شهر تهران گفت: افزایش حقوق کارکنان شهرداری مناسب نبوده است. از شهردار می خواهیم در هیئت دولت به جدیت مشکل حقوق کارکنان را مطرح و افزایش حقوق و فوق العاده خاص کارکنان را پیگیری کند.

به گزارش مرور نیوز، اعضای شورای شهر تهران امروز درباره برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری نظرات و صحبت‌هایی در صحن شورای شهر داشتند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران از همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری اظهارداشت: تقاضا داریم معاونت مالی و اقتصادی گزارش کتبی در خصوص این همایش که به صورت واقعی و حضور سرمایه گذاران برگزار شد، ارائه دهد.

وی  گفت: شهرداری در حین اجرای کار باید بر پروژه ها نظارت داشته باشد و از تخلفات این چنینی جلوگیری شود.

علی اصغر قائمی عضو شورای شهر تهران نیز اظهارداشت: برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری به عنوان یک اقدام خوب و مثبت  بود و نیاز داریم تقویت ناوگان اتوبوسرانی و مترو با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی انجام شود.

وی ادامه داد: مطالعات فنی و اقتصادی که امضای معتبری داشته باشد، در برخی فرصت های سرمایه گذاری قابل مشاهده نبود که تقاضا می کنیم بر اساس اسناد با امضای معتبر معرفی شود تا سرمایه گذاران با خیال راحت وارد سرمایه گذاری شوند اما در مجموع برگزاری این رویداد، اقدام مثبتی بود که امیدواریم تداوم داشته باشد.

حبیب کاشانی دیگر عضو  شورای شهر تهران با بیان اینکه برگزاری میهمانی ۱۰ کیلومتری اتفاق خوبی بود، گفت: تمام بخش ها آورده خود را در برنامه روز گذشته در جهت باورها و اعتقادات خود به میدان آوردند. این رویداد تنها به خیابان ولیعصر منحصر نشد بلکه در دیگر مناطق و بوستان ها نیز شاهد برگزاری مراسمات بودیم.

وی از حضور مردم از سایر استان ها در این مراسم خبر داد و افزود: جمعیت حاضر در خیابان ولیعصر زیاد بود و از ساعت ۲۰:۳۰ اعلام شد که دیگر، افراد در جشن حضور پیدا نکنند چون فضا فراهم نیست.

کاشانی با بیان اینکه گزارشی از سوی شهردار در خصوص نتایج همایش فرصت های سرمایه گذاری ارائه شود، اظهار کرد: مردم باید بدانند چه سودی از این همایش در بخش های مختلف از سوی سرمایه گذاری در شهر ایجاد خواهد شد.

ناصر امانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات مردم منطقه ۱۹، گفت: در ۱۰ ماه گذشته سه شهردار در این منطقه تغییر کرده و این گلایه صحیح است.

وی تأکید کرد: ما در شهرداری نیروهای زیادی داریم و مردم تقاضا دارند که از نیروی بومی در منطقه بهره گرفته شود. از شهردار تهران تقاضا داریم در اولین فرصت یک شهردار که قابلیت جابجایی و تغییر نداشته باشد، برای منطقه ۱۹ منصوب کند.

عضو شورای شهر تهران ضمن حمایت از حقوق کارکنان، یادآور شد: مردم ناراضی هستند و با مشاهده مسئولان، به آنها حمله می کنند. این موضوع در دولت اعلام شد که ۱۰ درصد حقوق کارکنان دولتی افزایش پیدا کند اما از ۱۲ هزار نفر نیروی شهرداری تهران، دو هزار نفر حتی یک ریال افزایش حقوق نداشته اند.

امانی افزود: افزایش حقوق کارکنان شهرداری مناسب نبوده است. از شهردار می خواهیم در هیئت دولت به جدیت مشکل حقوق کارکنان را مطرح و افزایش حقوق و فوق العاده خاص کارکنان را پیگیری کند. شهرداری بار مالی این اقدام را پذیرفته و هیچ باری برای دولت ندارد لذا از شهردار تهران می خواهیم درخواست صدور مجوز از سوی دولت برای این اقدامات را با جدیت مورد پیگیری قرار دهد.

مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران ضمن ابراز امیدواری از ایجاد شهر علوی در پایتخت گفت: شهر علوی شهری است که فاصله شمال و جنوب آن کم باشد و امیدواریم در دوره ششم مدیریت شهری، این موضوع محقق شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران با چالش های حقوقی متعددی رو به رو است که پروژه های مشارکتی ادوار گذشته یکی از این مشکلات به شمار می رود.

اقراریان ادامه داد: طرف قرارداد اجازه ندارد بخشی از آن را به دیگران واگذار کند اما به دلیل وجود خلأ قانونی و یا بی اطلاعی شهروندان، بخشی از پروژه را از مشارکت کننده با شهرداری خریداری کرده اند در حالیکه مشارکت کننده مجاز به فروش نبوده است. تقاضای ما این است که اطلاع رسانی کافی در این زمینه صورت بگیرد تا پیش فروش پروژه ها از سوی مشارکت کنندگان با قیمت پایین انجام نشود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز