رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در اظهاراتی اعلام کرد: منزلت و معیشت معلمان در مدارس غیردولتی باید رعایت شود.

به گزارش مرور نیوز، احمد محمود زاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی در دیدار نمایندگان مؤسسین مدارس غیردولتی کشور که در سالن شهید حججی برگزار شد، پس از شنیدن مسائل و مشکلات و پیشنهادهای آنها، افزود: منزلت و معیشت معلمان در مدارس غیردولتی باید رعایت شود، مؤسسان مدارس غیردولتی هرچه برای معلم در حوزه آموزش، بهسازی، رفاه و حوزه مالی، برنامه‌ریزی داشته باشند، معلمان این مدارس انگیزه بیشتری برای تلاش و خدمت‌رسانی به دانش آموزان پیدا می‌کنند و رضایتمندی معلمان، باعث تربیت بهتر دانش‌آموز انقلابی و جهادی خواهد شد.

وی ایجاد امیدواری و شور و اشتیاق در بین معلمان مدارس غیردولتی را یکی وظایف مؤسسین برشمرد و ادامه داد: این کار به ارتقای اثربخشی معلمان کمک می‌کند و بر پیشرفت تعلیم و تربیت کشور نیز مؤثر است لذا باید قدردان معلمانی که با حضور خود در مناطق محروم و مرزی، موجب پویایی تعلیم و تربیت را فراهم کرده‌اند، باشیم.

محمودزاده تصریح کرد: معلم به‌عنوان عنصر مهم و نقش‌آفرین، تأثیرگذارترین نقش را در تحقق اهداف سند تحول بنیادین و کیفیت‌بخشی به‌نظام تعلیم و تربیت دارد، لذا باید ضعف‌های موجود در پرداخت حقوق معلمان غیردولتی رفع شود، زیرا احترام به حقوق معلمان و توجه معیشت و منزلت آنان یکی از عوامل انگیزشی است.

وی رسالت سنگین معلمان را، تربیت دانش‌آموز در تراز جمهوری اسلامی دانست و ادامه داد: نظام تعلیم و تربیت به تنهایی قادر به تحقق اهدافش نیست، بنابراین ضروری است تا آحاد مردم ازجمله؛ ذی‌نفعان، نهادهای انقلابی، مذهبی و دستگاه‌های دولتی آموزش‌وپرورش را در مسیر رسیدن به اهدافش کمک کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی افزود: این امر مهم وظیفه دستگاه آموزش‌وپرورش است و معلمان مدارس سکان‌داران این وظیفه خطیرند، لذا نباید انتظار داشته باشیم معلمانی که معیشت مطلوبی ندارند مأموریت خطیر مذکور را به‌خوبی محقق سازند و دانش‌آموزانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

وی گفت: تلاش شود آموزش‌های ضمن خدمت به‌گونه‌ای برگزار شود که در ارتقای کیفیت آموزشی مدارس غیردولتی مؤثر باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز