وزیر علوم با صدور پیامی کسب مدال های طلا و نقره توسط دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی زیست‌شناسی و ریاضی را تبریک گفت.

به گزارش مرور نیوز، محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی، کسب چهار مدال طلا و قهرمانی دانش‌آموزان کشورمان را در المپیاد جهانی زیست‌شناسی و کسب جایگاه هشتم دنیا، سه مدال طلا و سه نقره در المپیاد ریاضی ۲۰۲۲ را تبریک گفت.

متن پیام محمدعلی زلفی‌گل به شرح ذیل است:

"بسم الله الرحمن الرحیم

دانش؛ انگاره‌ی تمدن و روشن‌ترین برهان شایستگی ملتی‌ست که با پیشینه‌ی درخشان علم و انبوه عالمان نامور همچنان به درنوردیدن مرزهای آگاهی در تلاش است. فرزندان برومند ایران اسلامی که برخاسته از نظام نوین آموزشی‌اند؛ با پیروزی در رقابت‌های علمی، مؤید نشاط جامعه‌ای هستند که ارزش‌های فردی و فضیلت‌های جمعی خود را آگاهانه ابراز می‌دارند و حضور غالب خود را در میدان تحریم‌های علمی و فناوری‌های نوین به نمایش می‌گذارند و رزمنده‌وار به فتح خاکریزهای خطوط مقدم دانش می‌اندیشند.

در استمرار پیروزی‌های علمی؛ دیگربار؛ فرزندان فرهیخته‌ی ایران‌زمین فاتح بلامنازع المپیاد زیست‌شناسی در مسابقات جهانی ۲۰۲۲ شدند و با کسب چهار مدال طلای ارزشمند این رویداد جهانی افتخارآفرین شدند. با غرور و شادمانی بسیار؛ به دانشمندان جوان مهدی افشاری، امیررضا زینالی، محمدمهدی رحیم‌پور و محمدامین کیانی و دانش آموزان عزیز مدال‌آور رشته ریاضی، مهران طلایی خواجه روشنایی، سینا عزیزالدین، پوریا محمودخان شیرازی، امیرمحمد بندری ماسوله، دانیال پرنیان و سید مبین رضوی تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم این افتخار عظیم؛ به نشاط روزافزون و اعتلای علمی مستمر در پرتو حُسن نظر حضرت حق و تأسی از منویات عالمانه‌ی مقام معظم رهبری و توجه مضاعف خانواده‌های فهیم این سرزمین دوچندان شود که:

درخت تو گر بار دانش بگیرد

به زیر آوری چرخ نیلوفری را".

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز