وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه دهمین دوره مجلس دانش‌آموزی گفت: باید نقاط قوت را تقویت و برای مشکلات راهکار بیابیم. آموزش های کاربردی بسیار اهمیت دارد. اگر آموزش کاربردی نداشته و به وظایف خود آشنا نباشیم به حاشیه می رویم.

به گزارش مرور نیوز، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه دهمین دوره مجلس دانش آموزی که در اردوگاه باهنر برگزار شد با بیان اینکه دولت در این برهه شعار مردمی سازی را سرلوحه کارش قرار داده است گفت: اسناد فرادستی به ویژه بیانیه گام دوم شما را پیشران نیل به تمدن نوین اسلامی خطاب کرده است.

وی افزود: مجالس جوانان با موضوعات و انگیزه های مختلف در دنیا به تدریج شکل گرفته اند و بیش از 110 کشور چنین مجالسی با کارکردهای مختلف دارند.

وی با اشاره به اینکه در دیدگاه الهی مسئولیت گرفتن برای کسی که بضاعتش را دارد بسیار خوب است و باید مبتنی بر عبادت باشد اظهار کرد: معیار مردم که شما را انتخاب می کنند و شما که منتخب هستید باید بر این باشد که عبد خداوند باشید. شما جوانان برای دستیابی به هدف تمدن نوین اسلامی، پیشران هستید.

نوری ادامه داد: باید نقاط قوت را تقویت و برای مشکلات راهکار بیابیم. آموزش های کاربردی بسیار اهمیت دارد. اگر آموزش کاربردی نداشته و به وظایف خود آشنا نباشیم به حاشیه می رویم.

وی خطاب به نمایندگان مجلس دانش آموزی گفت: وقتی شما به سرمایه اجتماعی تبدیل می‌شوید باید برخی رفتارهای گذشته تان را کنار گذاشته و از کلام و رفتار خود مراقبت کنید. تحقق اهداف ساحت اعتقادی و اخلاقی در سندتحول بنیادین باید هدف اول شما باشد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: امید است در تشکیلاتی که دارید و در راستای اهداف نظام و دولت انقلابی و مردمی گام های موثری بردارید.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز