رئیس شورای شهر تهران گفت: شهرداری لایحه ای در خصوص رواناب ها داشت که برای انجام اصلاحات، این لایحه را پس گرفت؛ سیلاب‌ها نیز باید به این لایحه اضافه شود.

به گزارش مرور نیوز، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه اقدامات خوبی در شهر برای استقبال از ماه محرم و همزمان با این ماه صورت گرفته است، ابراز امیدواری کرد که این فضا به معنویت و روحانیت بیشتر شهر کمک کند و بتوانیم از ایثارگری های سرور شهدا درس بگیریم.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه هنوز تهران در معرض خطر سیل است، اظهار کرد: امیدواریم با پیش بینی های مدیریت شهری، اتفاقی در شهر رخ ندهد. شهرداری لایحه ای در خصوص رواناب ها داشت که برای انجام اصلاحات، این لایحه را پس گرفت؛ سیلاب‌ها نیز باید به این لایحه اضافه شود.

وی با بیان اینکه برخی مسیل ها به بزرگراه و خیابان تبدیل شده است، تصریح کرد: در بزرگراه شهید باکری میزان زیادی سیلاب جاری شد اما چون برای عبور آن فضایی پیش بینی شده بود حادثه ای رخ نداد، اما اتفاقات کن، امامزاده داوود و دارآباد هشداری برای ما بود تا در این زمینه آماده باشیم. باید مطالعات گذشته را مجددا در دستور کار قرار داده و بررسی و پیگیری کنیم تا پیشگیری در این زمینه صورت بگیرد.

چمران تأکید کرد: پیشگیری تنها گزارشات هواشناسی نیست و باید کاری کنیم که از رواناب ها به بهترین شکل استفاده کنیم، نه اینکه به شکل گل و لای به منازل و کسب و کار مردم آسیب بزند که این موضوع نیاز به برنامه ریزی دارد.

وی با بیان اینکه ممکن است این حوادث را مجددا شاهد باشیم، ابراز امیدواری کرد که برنامه ریزی صحیح صورت بگیرد تا از منابع آبی به درستی استفاده شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز