رییس کمیته امداد از اختصاص ۱,۴۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن برای مددجویان خبر داد و افزود: تخصیص این مبلغ انجام شده و در مراحل اجرایی پرداخت به مددجویان قرار دارد.

به گزارش مرور نیوز، سیدمرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد با تشریح فعالیت‌های حوزه مسکن کمیته بیان کرد: امسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بخش مسکن در قالب بودجه ۱۴۰۱ به کمیته امداد اختصاص یافته است.

وی از اختصاص ۱,۴۰۰ میلیارد تومان وام ودیعه مسکن برای مددجویان خبر داد و افزود: تخصیص این مبلغ انجام شده و در مراحل اجرایی پرداخت به مددجویان قرار دارد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به برنامه این نهاد برای خانه‌دار کردن تمام مددجویان روستایی فاقد مسکن یا بد مسکن طی ۲ سال آینده، اظهار کرد: ۳۶۰ هزار واحد مسکن در طرح ملی مسکن به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته که از این میزان ۱۲۰ هزار در روستاها و ۲۴۰ هزار واحد در شهرها ساخته خواهد شد.

بختیاری خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۳۰ هزار نفر از مددجویان در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) متعهد شده است ظرف ۳۰ ماه مسکن آنان را احداث و تحویل دهد.

وی به تفاهم‌نامه کمیته امداد با بنیاد مستضعفان برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن تا پایان سال اشاره کرد و گفت: اگر ساخت این تعداد تا پایان سال به انجام برسد، احداث ۱۰ هزار واحد مسکن جدید در دستور کار قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: همچنین ۴۰ هزار واحد مسکن با همکاری بسیج سازندگی ساخته خواهد شد که برای این واحدها ۲۰۰ میلیون تومان وام از سوی بنیاد مسکن در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از برنامه این نهاد برای ایجاد ۵۰۰ هزار شغلی تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: این فرصت‌های شغلی برای پنج دهک پایین جامعه راه‌اندازی می‌شود که ۲۵۰ هزار نفر از آنان غیر مددجو هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز