استاندار تهران با اشاره به طرح های قابل افتتاح در هفته دولت، گفت: ۷۱۵ طرح عمرانی فرهنگی، ورزشی و اقتصادی با اعتبار ۲۴ هزار و ۹۳۶ میلیارد تومان آماده افتتاح است.

 

 

به گزارش مرر نیوز، محسن منصوری، استاندار تهران روز سه شنبه در یک نشست خبری که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، گفت: با افتتاح این طرح ها برای ۱۰ هزار و ۷۴۶ نفر شغل ایجاد می شود که در مقایسه با طرح های قابل افتتاح ۷۰ درصد رشد داشتیم.

وی افزود: در روز جمعه هفته جاری با حضور معاون اول رییس جمهور از چند طرح شاخص بهره برداری خواهد شد.

استاندار تهران ادامه داد: از نظر اعتباری شهرستان های اسلامشهر، ری، ورامین، ملارد و شهریار بالاترین اعتبار را به خود تخصیص دادند.

وی با اشاره به فعالیت های دولت در یکسال گذشته، گفت: ما شعار دولت مردمی را به عنوان یک خط مشی برای خودمان قرار دادیم و تلاش کردیم با ارتباط بی‌واسطه با مردم در جریان مشکلات آنها قرار بگیریم و بیش از یکصد سفر به شهرستانهای استان تهران داشتیم.  

سن مدیریت در استان تهران ۱۰ سال کاهش یافت

منصوری با بیان اینکه نیت و ظرفیت را بر رویکرد حل مساله گذاشتیم، اظهارداشت: سعی کردیم برخی مشکلات چند ۱۰ ساله استان تهران را حل کنیم به همین منظور رویکرد جوان‌گرایی را در استان تهران در پیش گرفتیم و ۱۰ سال متوسط سن مدیریت را در استان تهران کاهش دادیم.

استاندار تهران با اشاره به پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان نیز گفت: ۲۷۵  واحد تولیدی راکد فعال شده‌ و همچنین ۵۹۳ طرح نیمه کاره که اغلب مربوط به بخش خصوصی بوده‌ به سرانجام رسید.

وی با بیان اینکه برخی کارهای زمین مانده در این مدت ۱۰ ماه پیگیری و اجرایی شد، گفت: تحولات خوبی در حوزه صنعت استان تهران با این اقدامات خواهیم داشت همچنین دولت به شورای برنامه ریزی استان تهران اختیار داد که در صورت نیازسنجی به هر شهرک صنعتی ۳۰۰ هکتار اضافه کند البته همه شاخص‌ها در این افزایش‌ها در نظر گرفته خواهد شد.  

۳۸ لکه صنعتی بدون ضابطه در استان 

منصوری با بیان اینکه امتیازات ویژه به شهرستان‌های محروم دادیم از جمله دریافت مجوز معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی فیروزکوه افزود: ۳۸ لکه صنعتی در استان تهران داریم که بدون ضابطه ایجاد شده‌ و توسعه متوازن اتفاق نیفتاده که با مصوبه دولت این لکه‌های صنعتی به ۳۸ شهرک صنعتی خصوصی تبدیل می‌شود. 

وی با اشاره به جبران کسری برق نیز گفت: ما در تهران کسری برق حدود سه هزار مگاوات داشتیم امروز که پیک مصرف را پشت سر گذاشتیم، توانستیم کسری برق را با تدبیر و تغییر ساعت ادارات جبران کنیم و تقریبا خاموشی نداشتیم البته برخی از صنایع مجبور به شب کاری شدند.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز