رئیس سازمان وظیفه عمومی از تمهیدات ویژه برای خروج مشمولان نظام وظیفه در رویدار اربعین اتخاذ شده است.

به گزارش مرور نیوز، سردار تقی مؤمنی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار داشت: همه مشمولان خدمت نظام وظیفه عمومی که درخواست خروج از کشور به قصد زیارت اربعین را دارند و مشغول به خدمت سربازی هستند، برای این افراد تمهیدات لازم اتخاذ شده است.

وی افزود: همه مشمولان خدمت وظیفه در خواست خروج از کشور به قصد زیارت اربعین داشته باشند از طریق اینترنت ثبت می‌شود، پس از مرحله ثبت به سامانه وظیفه عمومی منتقل می‌شود و به سامانه گذر نامه منتقل می‌شوند و می‌توانند به راحتی از مرز خارج شوند.

وی ادامه داد: بنابراین اولین قدمی که برای تسهیل مشمولان خدمت وظیفه عمومی در سال جاری اندیشیده شد، ثبت نام اینترنتی بود یعنی بتوانند بدون مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی عنوان کرد: مسئله بعدی عدم دریافت وثیقه است، کسانی که از کشور خارج شوند باید مبلغی را به عنوان وثیقه پرداخت کنند یا ضمانت بگذارند که در موقع برگشت عودت می‌دهیم، اما برای زوار اربعین حسینی این موضوع رایگان است.

سردار مهری تصریح کرد: می‌توانند همین که در سامانه وظیفه عمومی از طریق سایت مربوطه ثبت نام کردند می‌توانند موضوع خروج را انتخاب کنند و تأیید به سامانه گذرنامه می‌شود و می‌توانند از مرز خارج شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز