جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: تعداد اغتشاشگران در برابر جمعیتی که در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به میدان می آیند، هیچ است.

به گزارش مرور نیوز، سردار قاسم رضایی در حاشیه چهاردهمین نشست فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با وابستگان نظامی و افسران رابط پلیس کشورهای خارجی مستقر در تهران اظهار داشت: به تمامی همکارانم در سراسر کشور به واسطه انجام مطلوب ماموریت ها خسته نباشید و خداقوت عرض می کنم، همکاران ما در مجموعه انتظامی خود را خادم ملت می‌دانند و در راستای خدمت رسانی به مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه پلیس مظهر اقتدار ملی است و خود را تکیه گاه مردم می داند، عنوان کرد: بنابراین هرکسی که بخواهد به آرامش و امنیت مردم خدشه ای وارد کند با واکنش پلیس مواجه خواهد شد چراکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور به حوادث اخیر در کشور اشاره و تصریح کرد: این اتفاقات به دلیل این بود که عده‌ای بدون بررسی و مطالعه بر روی موضوع به معاندین و منافقان خفته خوراک دادند بنابراین این افراد باید جواب ملت را بدهند چرا که این افراد در هزینه‌هایی که برای نظام به وجود آوردند، سهم دارند.

سردار رضایی تاکید کرد: تعداد اغتشاشگران در برابر جمعیتی که در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به میدان می آیند، هیچ است و پلیس بر اساس قانون مسئول برخورد با مجرمان و متخلفان و برهم زنندگان نظم و امنیت و در کنار مردم است.

وی با تاکید بر اینکه کشته سازی یکی از ترفندهای دشمن است، ادامه داد: افراد قلیلی که باعث ایجاد خسارت به اموال عمومی شدند، خیانت در امانت کردند و باید پاسخگو باشند.

سردار رضایی با بیان اینکه در بین دستگیر شدگان از منافقان، گروه‌های چپ، گروه‌های منحله مانند کومله و دموکرات وجود داشتند و اینها مسلحانه دستگیر شدند، گفت: پلیس از تجمعات قانونی استقبال می‌کند، برخی از اعتراضات ممکن است از مبادی مکاتبه‌ای صورت بگیرد که ما از این موارد استقبال خواهیم کرد.

جانشین فرمانده انتظامی کشور همچنین گفت: افرادی که در این بین از فرصت به وجود آمده سوءاستفاده می‌کنند و مغازه‌ها و ماشین‌های مردم را به آتش می کشند، این رفتارها دیگر اعتراض نیست و اغتشاش است و مورد توجه هیچ ملت و کشوری نیست؛ از سویی قانون به ما تکلیف کرده که مسئول برخورد با مجرمان باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه برخی با اظهارنظرهای نادرست و نابه جای خود منافقان خفته را بیدار کردند، تصریح کرد: افرادی که در فتنه ۸۸ آن همه خسارت به بار آوردند امروز مواردی را مطرح می‌کنند که باعث ایجاد آسیب و زیان به مردم می‌شوند، اینها خجالت نمی کشند؟

سردار رضایی تصریح کرد: افرادی که خیانت در امانت کردند، اختلاس کردند و در این رابطه مرجع قضائی به پرونده آنها رسیدگی کرده است حال اظهار نظر می‌کنند و دلسوز مردم شده اند، این افراد در زمانی که مسئولیت داشتند در حق مردم خیانت کردند و حالا حامی مردم شده اند این در حالی است که مردم فهیم هستند و این موارد را به خوبی درک می‌کنند، زمانی که این افراد اظهار نظر می‌کنند مردم به آنها نیشخند می‌زنند.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در خصوص آمار مجروحان و شهدای فراجا در ناآرامی‌های اخیر اعلام کرد:یک فرد در منطقه رباط‌کریم با یک خودرو به 6 نفر از همکاران ما زد که یک نفر از آنها به درجه رفیع شهادت نائل شد؛ تاکنون پلیس 3 شهید داده و بیش از 2 هزار مجروح و مصدوم در اغتشاشات داشته‌ایم که این موضوع نشان دهنده خویشتن‌داری پلیس است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز