وزیر آموزش‌ و پرورش خبر داد: ۲۱۰۰ فضای ورزشی تا پایان سال تحصیلی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش مرور نیوز، یوسف نوری در آیین افتتاح ۱۰۱۷ پروژه ورزشی طرح شهید سردار سلیمانی و آغاز چهلمین دوره مسابقات ورزشی درون مدرسه‌ای که در دبیرستان شهید مهدی‌پور شهر تهران برگزار شد، گفت: دانش‌آموزان ما مستعد هستند و اگر بستر استعدادیابی فراهم باشد در تمام رشته‌های ورزشی و قهرمانی در دنیا سرآمد خواهند شد و ۲۱۰۰ فضای ورزشی تا پایان سال تحصیلی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: رئیس جمهور در سفرهای ورزشی بر تکمیل فضاهای ورزشی نیمه تمام تاکید داشتند و اعتباراتی برای تکمیل آنها اختصاص یافت که با احتساب اینها بیش از ۵۰ درصد به فضاهای ورزشی افزوده خواهد شد.

وزیر آموزش‌ و پرورش با اشاره به اجرای برنامه استعدادیابی ورزش دانش‌آموزی گفت: این برنامه از استان اصفهان آغاز شده و دانش‌آموزان را به سمت رشته‌هایی که در آن تمایل و استعداد دارند هدایت می‌کنیم که سریعتر به نتیجه برسند. پس از آن وزارت ورزش ورود می‌کند تا آنها را تحت حمایت برای ورزش قهرمانی قرار دهد.

نوری ادامه داد: احیای ورزش باستانی در صبحگاه مدارس و آزادسازی فضاهای ورزشی برای استفاده دانش آموزان به همراه والدینشان در روزهای آخر هفته از جمله اقداماتی است که در این حوزه انجام شده و استفاده از فضاهای ورزشی مدارس برای محلات یکی دیگر از اقدامات ما خواهد بود.

وی با بیان اینکه در تلاشیم قاعده ورزش را گسترش دهیم و از آن سو باید به ورزش قهرمانی هم توجه کنیم، گفت: امید است در راه پیشرفت ورزش کشور گام بردرایم که نیاز دانش‌آموزان به این ساحت تربیتی جدی است.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: همکارانم در سراسر کشور به این موضوع توجه کامل دارند و با همت آنها ۱۰۱۷ فضای ورزشی آماده شد تا دانش‌آموزان در درون مدرسه نیز به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشند.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان نیز در این مراسم با اشاره به افزوده شدن دومیلیون مترمربع به فضای ورزش کشور گفت: اقدامات خوبی صورت گرفته و حتی اضافه شدن یک مکان ورزشی به مجموعه فضای ورزشی کشور، کار ارزشمندی است.

وی افزود: وظیفه ما در کل ورزش کشور این است که باید توجه ویژه به جایگاه ورزش و تربیت بدنی در مدارس و دانش‌آموزان داشته باشیم.

سجادی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه پایدار در ورزش و پرورش قهرمانان ورزشی و نسل سالم هستیم باید به دانش‌آموزان توجه کنیم گفت: همین دانش‌آموزان هستند که سرنوشت کشور در آینده به دست آنها رقم خواهد خورد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اجرای ورزش باستانی در صبحگاه مدارس گفت: ورزش می‌تواند در تندرستی، غنابخشی به اوقات فراغت و در نهایت ورزش قهرمانی و مدال آوری در زندگی شما دانش‌آموزان عجین شود و چه بهتر که بخشی از این فعالیت‌ها با ورزش‌های آیینی مانند ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی عجین شده باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز