دادستان کل کشور در کرمان گفت: لیدرهای تجمعات اخیر اگر مرتکب قتل باشند، به عنوان کسانی که مرتکب شده و اگر تقاضای خانواده مقتول قصاص باشد، قصاص می‌شود و در صورت ارتکاب جرم، مجازات محاربه خواهد بود.

به گزارش مرورنیوز، دادستان کل کشور با اشاره به اینکه در برخورد با اغتشاشگران، مجازات متناسب با جرم را تعیین می کنیم، گفت: ضمن اینکه تاکید داریم همکاران در استان هایی که اغتشاش بوده، تسریع رسیدگی به پرونده اغتشاشگران را داشته باشند، تاکید داریم از مرز عدالت و قانون خارج نشوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری شامگاه ۲۶ مهرماه در بدو ورود به کرمان با حضور در گلزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهداء و سردارشهیدحاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرد.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار کرد: در این اغتشاشات بعضی جوانان شرکت کردند که برخی فریب خوردند و شاید نوجوانان قدرت تجزیه و تحلیل ندارند و عده ای مرتکب جنایت مهمی نشده باشند لذا با کمترین قرار آزاد می‌شوند و تعداد زیادی آزاد شده اند.

وی افزود: کسانی که مرتکب جرائم مهم نشده باشند متناسب با جرم، دستگاه قضایی با تذکر، نصیحت و گرفتن تعهد از خانواده و کمترین قرار آزادشان می کند.

منتظری با اشاره به اینکه با عناصر اصلی و لیدرها متناسب با جرائم مرتکب شده، برخورد می شود، بیان کرد: اگر مرتکب قتل باشند، به عنوان کسانی که مرتکب شده و اگر تقاضای خانواده مقتول قصاص باشد، قصاص می‌شود و در صورت ارتکاب جرم، مجازات محاربه خواهد بود.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه در جرائم دیگر قطعا دستگاه قضایی مجازات متناسب را تعیین می کند، گفت: ضمن اینکه تاکید داریم همکاران در استان هایی که اغتشاش بوده، تسریع رسیدگی به پرونده اغتشاشگران را داشته باشند، تاکید داریم از مرز عدالت و قانون خارج نشوند.

وی با تاکید بر اینکه با کسانی که ناامنی ایجاد کردند برخورد می شود، افزود: مردم نباید فریب حرکات و فضای مجازی که دشمن دنبال اشاعه اهداف خود است را بخورند و ممکن است تعداد اندکی به دام تبلیغات بیفتند باید حواسشان جمع باشد و برای ما محرز است پشت این قضایا صهیونیسم و امریکا هستند و کسانی که ۱۷ هزار نفر از هموطنان ما را را ترور کردند، امروز هم جنایت می کنند و البته دستگاه قضایی کنار دستگاه های امنیتی بیدار است و متخلفان را مجازات می کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز