رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بانک‌ها به جای عمل به وظیفه خودشان به بنگاه‌داری روی آورده‌اند، تاکید کرد: بانک مرکزی باید به موضوع کفایت سرمایه توجه کند.

به گزارش مرور نیوز، ذبیح الله خدائیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در جریان سفر به استان مازندران در مراسم معارفه بازرس‌کل این استان، با تبیین نقش اقتصاد مقاومتی در رشد و پیشرفت کشور، بر حمایت از سرمایه گذاری تاکید کرد.

وی گفت: هنر مدیران این است که با ایجاد یک پنجره واحد، مجوزهای لازم را به سرمایه گذاران واقعی در کوتاهترین زمان اعطا کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: امنیت برای سرمایه گذار زمانی ایجاد می‌شود که در طول فرآیند تولید از او حمایت شود.

خدائیان با انتقاد از سیستم بانکداری کشور، تصریح کرد: بانک‌ها به جای عمل به وظیفه خودشان به بنگاه‌داری روی آورده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، بانک‌ها باید از زمان تصویب قانون تا مدت سه سال، سالی ۳۳ درصد از بنگاه‌های خود را واگذار کنند ولی به این وظیفه عمل نشده و لازم است بانک مرکزی جدی تر نظارت کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: برخی از بانک‌ها تسهیلات را به بنگاه‌های مرتبط با خودشان اختصاص داده‌اند؛ حال با این وضعیت آیا انتظار داریم تولید رشد کند؟

خدائیان گفت: بانک مرکزی باید به موضوع کفایت سرمایه توجه کند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خطاب به مسئولان استان مازندران تاکید کرد که حمایت از تولید ملی را با جدیت دنبال کنند.

خدائیان گفت: نباید اجازه داد کالای مشابه که در داخل کشور تولید می‌شود، وارد شود و با قاچاق کالا، تولید ملی از رونق بیفتد.

وی از مدیریت مصرف به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: باید به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان که می‌توانند اقتصاد را نجات دهند، توجه شود.

وی با اشاره به جایگاه نظارتی سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: زیرساخت‌های قانونی در راستای حمایت از تولید در کشور وجود دارد و لازم است این قوانین اجرایی شود و سازمان بازرسی نیز بر روند اجرای آن ها نظارت دارد.

خدائیان گفت: سازمان بازرسی منتظر نمی‌ماند دستگاهی از قانون تخلف کند و بعد برخورد لازم را انجام دهد، بلکه هرجا احساس شد قانون درست اجرا نمی‌شود و جریان امور صحیح نیست، هشدار می‌دهیم و هشدارهای سازمان بازرسی ضمانت اجرا دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد که حسب تاکیدات ریاست قوه قضاییه پیشگیری از سوءجریان، حمایت از مدیران پرتلاش و شناسایی گلوگاه‌های فساد در دستور کار سازمان بازرسی است.

وی با تاکید بر اینکه استان مازندران از ظرفیت بالایی برخوردار است، به بازرس کل استان بر همدلی با سایر دستگاه‌ها تاکید کرد.

خدائیان در پایان ضمن تقدیر از عملکرد محمدحسن اسدی کیاپی، علی گرمه ای را به عنوان بازرس کل استان مازندران معرفی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز