مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی‌ارشد تا پایان روز شنبه ۲۶ آذر ماه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، علیرضا کریمیان اعلام کرد: فرآیند ۷ روزه ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ از روز چهارشنبه ۱۶ آذر ماه آغاز شد و تا ساعت ۲۴  امشب سه‌شنبه ۲۲ آذر ادامه داشت که با تصمیم سازمان سنجش اموزش کشور، مهلت ثبت‌نام تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۶ آذر تمدید شد.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور  اعلام کرد: عبدالرسول پورعباس معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه تا ظهر امروز بیش از ۲۵۰ هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ نام نویسی کردند، افزود: متقاضیان برای پذیرش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و علاقه مندان به شرکت در بیست و هشتمین المپیاد علمی - دانشجویی کشور که در زمان مقرر موفق به ثبت نام در این آزمون نشدند تا پایان شامگاه شنبه ۲۶ آذر ماه مهلت دارند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

 پورعباس با تأکید بر اینکه این زمان آخرین فرصت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ است، خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام که از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دسترس است، در این آزمون ثبت‌نام کنند، بدیهی است بعد از تاریخ فوق هیچ درخواستی برای ثبت‌نام قابل پذیرش نخواهد بود.

وی افزود: ثبت‌نام داوطلبان فقط زمانی تکمیل شده است که در انتهای مراحل ثبت نام ، در یک صفحه مجزا از سیستم ثبت‌نام، شماره پرونده ۷رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت کنند که باید هر داوطلب  یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نام خود، تهیه و تا اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهداری کند .

 پورعباس تاکید کرد: داوطلبان در درج معدل خود دقت کنند چرا که  هر ساله تعداد قابل توجهی از داوطلبان در درج معدل خود در زمان ثبت‌نام بی دقتی کرده و پس از قبولی در دانشگاه به دلیل مغایرت معدل قبولی آنها لغو شده و دچار مشکل می شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان برگزاری آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲، گفت: این آزمون در  روز های پنجشنبه ۱۱ و جمعه ۱۲ اسفند ماه سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام باید توجه کنند که دریافت شماره پرونده ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی به معنای اتمام مراحل ثبت‌نام است.

همچنین داوطلبان باید یک نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت‌نام خود تهیه و تا زمان اعلام نتایج نهایی این آزمون نگه‌دارند.