سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۵۰ درصد مدارس در کشور را خیرین ساخته‌اند و خوزستان رتبه نخست را در پرداخت تعهدات مدرسه سازی از سوی خیران در سطح ملی داراست.

به گزارش مرور نیوز ، حمیدرضا خان محمدی در دیدار با خیرین مدرسه ساز و گروه های جهادی اظهار کرد: ۵۰ درصد مدارس در کشور و ۷۵ درصد مدارس در خوزستان توسط خیران ساخته شده است. در حال حاضر یکهزار و ۸۰۰ پروژه مدرسه سازی در خوزستان وجود دارد که در سال تحصیلی آینده ۸۸۰ پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اقدامات سازمان نوسازی در ایجاد فضای مناسب برای آموزش و تربیت دانش آموزان گفت: با برنامه ریزی انجام شده درتلاش هستیم مدارس کانکسی و سنگی را تا پایان سال ۱۴۰۳جمع آوری کنیم.

سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت : ۵۰ درصد مدارس کانکسی کشور تا دهه فجر امسال جمع آوری می شوند و با برنامه ریزی انجام شده تلاش ما بر این است تا بقیه مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز نیز برچیده شوند.

وی افزود: بیشتر مدارس سنگی در حاشیه زاگرس قرار دارند که این مدارس نیز تا پایان سال ۱۴۰۳ برچیده خواهند شد.

خان‌محمدی درخصوص مدارس کانتینری نیزگفت: تمامی مدارس کانتینری در کشور به سرعت جمع آوری و تا ساخت ساختمان جدید مدرسه، مدارس کانکسی به صورت موقت جایگزین آن می شود.