رئیس شورای شهر تهران گفت:در صورت وقوع زلزله در تهران و با وجود ترافیک بسیار و خیابان‌های باریک فاجعه بزرگ تاریخ رخ خواهد داد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در یکصد و هفدهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز ملی ایمنی گفت: در تهران و سایر شهرهای کشور شاهد ساختمان‌هایی بودیم که در طول ساخت فروریختند.

وی ادامه داد: ایران کشوری زلزله خیز است و در حوزه بلاخیزی جز ۱۰ کشور اول جهان است و باید ساخت و سازهایمان بر اساس و استاندارد باشد تا شاهد مشکلات متعدد نباشیم.

چمران با بیان اینکه بر اثر پیش بینی‌ها تهران بر روی ۳ گسل است گفت: با مطالعات صورت گرفته و نمونه‌های ارائه شده باید آماده باشیم تا مشکلات ایجاد نشود زیرا در صورت وقوع زلزله در تهران و با وجود ترافیک بسیار و خیابان‌های باریک فاجعه بزرگ تاریخ رخ خواهد داد.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: در زلزله بم مشاهده کردیم که مسجد جامع که چندین قرن قبل ساخته شده بود سالم ماند اما ساختمان‌های جدید فروریختند.

وی گفت: اگر ساختمان‌ها ایمن ساخته شوند از وقوع حوادث بسیاری جلوگیری می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به قیمت ارز در کشور، تصریح کرد: دلار تبلیغی و هیجانی رشد پیدا می‌کند و باید این اتفاق مهار شود. ما در کشورهای همسایه چنین چیزی را شاهد نیستیم. با این قیمت نه تنها در خریدهای خارجی به مشکل برمی خوریم بلکه در مسائل و مصارف داخلی نیز با مشکل مواجه می‌شویم.

چمران ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم عباس شیبانی گفت: وی مردی شریف، پاکدست، قانع و انقلابی بود و من از زمان دانشگاه در خدمت وی بودم و سخنرانی وی در سال ۴۱ و در دانشگاه تهران با از یاد نمی‌برم.