سرهنگ رازقی از اعمال محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی به مناسبت تشییع پیکر شهدا دفاع مقدس و مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در روز سه شنبه خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمد رازقی در خصوص محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکى پلیس به مناسبت تشییع پیکر شهدای دفاع مقدس در روز سه شنبه که همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز ملی گرامیداشت شهدای گمنام نیز میباشد گفت: به منظور پاسداشت حماسه آفرینی های شهدای والا مقام گمنام هشت سال دفاع مقدس و ترویج فرهنگ حماسه، جهاد، مقاومت و شهادت، در نظر است مراسم تشییع پیکر مطهر این عزیزان، با مسئولیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به طور همزمان رأس ساعت ٧ صبح روز سه شنبه از  میدان حُر به سمت دانشگاه تهران و پس از اجرای مراسم از ساعت ٩ سمت ستاد معراج شهدای تهران برگزار شود.

وى  ادامه داد : بر همین  این اساس و با توجه به این مراسم ، پلیس  راهور  تهران بزرگ با استفاده از کلیه امکانات پرسنلی، خودرویی و تجهیزاتی، تمهیدات ترافیکی ویژه ای  را به منظور نظم بخشی و تأمین نظم و ایمنی و تسهیل در عبور و مرور مراسم وتردد سوگواران و دستجات عزاداری و همچنین اعمال مدیریت رفت و آمد در معابر منتهی به محل های برگزاری مراسم به مرحله اجرا درمی آورد.

سرهنگ رازقى افزود : همچنین  مراسم شب وداع با شهدا در تهران درساعت ١٦ الی ٢٢ روز دوشنبه در باغ موزه دفاع مقدس با حضورمقامات عالی رتبه کشوری و لشگری و همچنین عموم مردم و نیز برگزاری مراسمات عزاداری به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در میادین مهم شهر تهران مانند میدان های هفت تیر، فاطمی، امام خمینی(ره)، ابوذر، شوش و...برگزار خواهد شد.

وى تاکید کرد: زمان اجرای ممنوعیت ها و محدودیت های  ترافیک   از ساعت ٦صبح روز سه شنبه  تا عادی شدن وضعیت ترافیک ادامه خواهد داشت.

سرهنگ رازقى بیان کرد: پاکسازی خیابان های انقلاب، حافظ، وحدت اسلامی و بهشت از شب قبل از اجرای مراسم انجام می پذیرد.

معاون عملیات پلیس راهور  تهران بزرگ ادامه داد : اعمال محدودیت از ساعت ٦:٣٠ به شرح ذیل بوده و به تدریج متناسب با وضعیت موجود محدودیت های ترافیکی در زمان های بعدی گسترش خواهد یافت.

١: از سمت شمال: از خیابان های طالقانی و پورسینا به سمت جنوب. حلقه دوم: از کریم خان و بلوار کشاورز

٢: از سمت غرب: خیابان آزادی از دورگرد غربی میدان انقلاب. حلقه دوم: از تقاطع آزادی- زارع

٣: از سمت شرق: از تقاطع انقلاب- ولیعصر(عج). حلقه دوم: از میدان فردوسی

٤: از سمت جنوب: از خیابان لبافی نژآد و نظری به سمت شمال. حلقه دوم: از خیابان جمهوری

وی ادامه داد : محل های چینش اتوبوس های شرکت واحد بر اساس طرح انتظامی ترافیکی نماز جمعه در 1- خیابان آزادی از میدان انقلاب به سمت غرب، 2- خیابان دانشگاه و 3- خیابان کارگر شمالی و جنوبی و برای اتمام مراسم در معراج شهدا واقع در خیابان بهشت، خیابان های خیام، 15 خرداد، وحدت اسلامی به سمت جنوب و فیاض بخش در نظر گرفته شده است.

وی گفت : خیابان جمهوری، معابر عمود بر خیابان کارگر حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان نظری و کلیه معابر عمود بر خیابان های انقلاب، حافظ و وحدت اسلامی (تا فاصله حداکثری 50 متر مانده به مسیر حرکت کاروان) خیابان های لبافی نژاد، کارگر، امام خمینی(ره)، ابوسعید، 15 خرداد، خیام و توقف مورب خودروهای شخصی در خیابان طالقانی محل های پیش بینی شده برای توقف وسایل نقلیه تشییع کنندگان می  باشد.