رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از ارائه خدمات به ۷ هزار و ۶۹۰ نفر طی ۵ روز گذشته به دلیل بارش برف و کولاک خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، مهدی ولی‌پور با اشاره به این که از یکم تا پنجم دی‌ماه، ۳۰ استان متأثر از بروز کولاک و آبگرفتگی بوده‌اند، گفت: در این مدت زمان به ۳۰ استان کشور از جمله اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان و ۷۰ شهرستان خدمات‌رسانی شد.

وی با اشاره به این که در این مدت زمان ۵۵۷ امدادگر و نجاتگر در قالب ۱۵۹ تیم عملیاتی فعالیت داشتند، ادامه داد: امدادرسانی در ۱۱۵ منطقه شامل ۷۰ محور، ۷ شهر، ۳۳ روستا و ۵ منطقه عشایرنشین ارائه خدمت شد.

ولی‌پور توضیح داد که در مدت زمان ۵ روز، به ۷ هزار و ۶۹۰ نفر امدادرسانی شد، افزود: در این مدت زمان، ۴۳۴ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند، ۴ نفر به منطقه امن منتقل و ۴ نفر نیز به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

وی بیان داشت: همچنین ۲۹۱ دستگاه خودرو از برف رهاسازی و ۵۱ خانه نیز از آب تخلیه شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات عنوان کرد: در این بازه زمانی ۴۴ دستگاه چادر، ٤٩٠٤کیلوگرم نایلون پوششی، ۴۷۶ تخته پتو، ۲۲۵ تخته موکت، ۸۶ شعله والور، ۳۶۶ ست شست‌وشو، ۷۵ ست بهداشتی، ۳۴۷ بسته غذایی، ۶۳۰ کیلوگرم برنج، ۴۲۳ قوطی کنسروجات، ۵۰۸ کیلوگرم حبوبات، ۱۹۵ کیلوگرم قند و شکر و ۲۴۷ کیلوگرم روغن میان متاثرین از حوادث جوی توزیع شد.